Mobilee wydaje debiutancki album Exercise One + Wywiad

1 535
News
Mobilee wydaje debiutancki album Exercise One + Wywiad

Po wydaniu wielu solidnych ep'ek, należacy do Mobille Records duet Exercise One, wydaje debiutancki album.

Marco Freivogel oraz Ingo Gansera, znani lepiej jako Exercise One, 25 maja 2009 roku wydadzą swój debiutancki album „In Cars We Rust” dla Mobilee Records. Na płycie znajdziemy numery, które pokazują całkowiecie nowe oblicze muzyczne niemieckiego duetu. Przyzwyczajeni do parkietowych sztosów, fani Exercise One otrzymają album pełen ambientowych, elektronicznych dźwieków.

 

 

Tracklista:
01. Circeo
02. 1994
03. It Is Happening Again
04. Trapdoor
05. The Drunken Tinman
06. Good Kid
07. No News Today
08. Sleeper
09. What You Say
10. Don´t Slip
11. Just Not!

 

„In Cars We Rust” wydaje się być Waszym najlepszym jak dotąd wydawnictwem. Możecie powiedzieć coś więcej o kulisach powstawania albumu?

 

Album ten jest urzeczywistnieniem tego, co już od dłuższego czasu chcieliśmy wspólnie zrobić. Mieliśmy dużo czasu na przygotowanie płyty, zatem mogliśmy sobie pozwolić na eksperymenty z różnymi gatunkami muzycznymi, co przy wydawaniu wcześniejszych naszych produkcji, nie było możliwe (…) Dla muzyków, którzy produkują w większości single, tworzenie albumu jest placem zabaw, huśtawką muzyczną.

 

 

Tytuł albumu jest dość oryginalny – czy kryje się za tym jakaś konkretna koncepcja?

 

Album sam w sobie, w szczególności tytuł, nie był opraty wokół jakiejś wcześniej przygotowanej koncepcji. To nie jest tak, że nie wiedzieliśmy w jakim kierunku ma podąrzać album. Czuliśmy się bardzo swobodnie podczas jego produkcji. Tytuł płyty miał coś zasugerować słuchaczowi. „In Cars We Trust” na początku był roboczym tytułem, jednak po ukończeniu płyty stwierdziliśmy, że nadaje się on idealnie. Może on być interpretowany w różny sposób i jest rodzajem zagadki. Staraliśmy się wybrać taką nazwę, która nie byłaby oczywista na pierwszy rzut oka.

 

Czy macie już zaplanowane jakieś imprezy?

 

Startujemy w maju, uderzając niemal w każde miejsce w Niemczech. Następnie planujemy występy po Europie i na festiwalach. Nadal jesteśmy w trakcie finalizowania pewnych bookingów, zatem nie możemy potwierdzić wszystkich dat. Mamy nadzieję odbyć także tour po Ameryce i Japonii.

 

Źródło: www.mobilee-records.de