Mniejsze festiwale w Wielkiej Brytanii już tego lata?

News
Barceloński Sónar ogłasza dwa nowe festiwale na jesień

Festiwale o mniejszej skali mogą odbywać się bezpiecznie tego lata – taką informację brytyjskim deputowanym przekazała przedstawicielka branży muzycznej.

Co z letnimi festiwalami w Wielkiej Brytanii?

Przemawiając przed Komitetem ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu, Rowan Cannon – współodpowiedzialna za organizację festiwalu Wild Rumpus – stwierdziła, że przy zastosowaniu dystansu społecznego i odpowiednich środków, małe festiwale w UK powinny być bezpieczne.

Opina, że festiwale i imprezy organizowane na wolnym powietrzu, podczas których przestrzega się wszystkich restrykcji, są zagrożeniem dla zdrowia uczestników, jest nietrafna. My, jako pomysłodawcy i producenci tego typu eventów możemy absolutnie dostosować nasze eventy do wszelkich formalnych wymagań związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się COVID-19

– podczas posiedzenia powiedziała Cannon.

W Wielkiej Brytanii rosną obawy, że sezon festiwalowy może zostać odwołany drugi rok z rzędu z powodu koronawirusa. W styczniu organizatorzy Glastonbury ogłosili, że festiwal w tym roku się nie odbędzie. To może być dopiero wierzchołek góry lodowej – w UK pandemia nadal nie ustępuje. Tylko wczoraj wykryto tam prawie 20 tys. nowych przypadków zakażeń.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Festiwale w Wielkiej Brytani w 2021 - czy to możliwe?

Rok 2021 bez festiwali i imprez plenerowych?

Deputowani z Komitetu ds. Cyfryzacji, Kultury, Mediów i Sportu ostrzegali już w grudniu, że festiwale mogą nie odbyć się w 2021 roku. Niektórzy organizatorzy imprez plenerowych zaoferowali swoje doświadczenie i przestrzenie do pomocy przy szczepieniach mieszkańców Wysp Brytyjskich.

Jednak tak naprawdę, nie chodzi tu tylko o festiwale. W całym kraju kluby nocne i lokale zamknęły się z powodu pandemii. Od wstrzymania ich działalności upłynął już prawie rok, a gwałtownie zmieniające się rządowe restrykcje, niczego nie gwarantują. Ustalane na bieżąco zarządzenia, mające na celu walkę z rozprzestrzenianiem się COVID-19, nie pozwalają na przywrócenie stabilności w branży. Lokale są zmuszane wymyślać siebie na nowo i póki co – mogą jedynie marzyć o ponownym otwarciu muzyczno-eventowego przemysłu. Niektóre z miejscówek zamieniły się w banki żywności, popularny zabieg to również przekształcanie klubów oraz restauracji w przestrzenie coworkingowe. Co czeka nas dalej? Czy małe festiwale ruszą tego lata?

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →