Miss Kittin – Calling From The Stars

Recenzje

Info

Data wydania:
2013/04/22
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
5 lat to kawał czasu w muzyce, a szczególnie jeśli mówimy o muzyce elektronicznej. Właśnie tyle minęło od premiery „BatBox” – drugiego długogrającego krążka francuskiej artystki Caroline Hervé kryjącej się pod pseudonimem artystycznym Miss Kittin.
Trzeci longplay „Calling From the Stars” to 13 premierowych utworów. Sama formuła i styl albumu otrzymały nieco inny wydźwięk w porównaniu do poprzednich. Nowa płyta zdaje się być barwniejsza, a co za tym idzie, bogatsza muzycznie. Nieprzerwalnie mamy tu do czynienia z typowym electroclash’em, mnogością surowych, drapieżnych i powykręcanych do granic możliwości sampli i zmysłowymi partiami wokalnymi artystki.
Miss Kittin balansuje między szybkimi i rytmicznymi sferami elektroniki, gdzie mocne beaty obijają się o siebie, by za chwile zdecydowanie zdystansować tempo i generować łagodne i bardziej wyrafinowane dźwięki. Dzięki temu kolejne utwory nie zlewają się ze sobą, a pozostają całkowicie autonomiczne. Wszystko to powoduje, że otrzymujemy pakiet kilkunastu bardzo dobrze wyprodukowanych i zmiksowanych numerów. Daje się odczuć, że to właśnie w finalnym etapie miksowania i masteringu wprowadzono dużo usprawnień i wzbogaceń.
Warto wspomnieć o „smaczku” czekającym pod ostatnim trzynastym trackiem. Cover utworu „Everybody Hurts” zespołu R.E.M został ukazany w zupełnie innej formie. Ciepły, powolny utwór opatrzony delikatnymi dźwiękami syntezatora rodem z lat 80 i lekką jak mgiełka linią melodyczną magicznie zamyka nowy album Miss Kittin.
Jestem pewien, że całość świetnie obroni się na żywo w najbliższą sobotę, kiedy to Miss Kittin wystąpi live w ramach FreeFormFestival.
Tekst: Marek Cisek
Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

CD1
01. Flash Forward
02. Come Into My House
03. Bassline
04. Calling From The Stars
05. Life Is My Teacher
06. Maneki Neko
07. What To Wear
08. Night Of Light
09. Tears Like Kisses
10. Eleven
11. Blue Grass
12. See You
13. Everybody Hurts
CD2
01. Only You
02. Cosmic Love Radiation
03. Tamarin Bay
04. Sunset Mission
05. Mind Stretching
06. Ballad Of The 23rd Century
07. What You See
08. Sortie Des Artistes
09. Silver Lake
10. I Don’t Know How To Move

Polecamy również