Minus ma już 10 lat!

News

Jedna z bardziej znanych wytwórni na świecie obchodzi swoje 10-lecie istnienia. Jej założycielem jest sam Richie Hawtin. Mowa tu oczywiście o Minus!

Z okazji 10-lecia istnienia popularnego labelu M_nus, Richie Hawtin wystosował list otwarty do wszystkich, który poniżej, przetłumaczony zamieszczamy:

„Normalnie z nastaniem nowego roku wypadałoby podsumować rok poprzedni, lecz dziś na początku roku 2008 nastał ważniejszy moment dla Minus, mianowicie 10-lecie istnienia.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

To jest bardzo znaczący moment dla mnie, gdy myślę o 9-letniej pracy Minus. Jestem dumny ze wszystkich rzeczy, które udało nam się ukończyć jak również ze wszystkich artystów. Patrząc na to wszystko uświadamiam sobie ile czasu i energii potrzeba było na zbudowanie tego, czym jest Minus dzisiaj. Wydawać by się mogło, że powstało to wszystko w mgnieniu oka dając nowe tłumaczenie dla powiedzenia: „czas ucieka szybko, kiedy bawisz się dobrze”.

Wydaje się jakby to wszystko było wczoraj, kiedy w roku 1990 wraz z Johnem Acquavivą byliśmy jeszcze dziećmi ze wspólnymi marzeniami o powstaniu swojej pierwszej płyty na swojej własnej wytwórni Plus 8. W 1997 roku Plus 8 stał się produktem międzynarodowym o dużej popularności. Postanowiliśmy zwolnić trochę z tempa i skupić się na nowych pomysłach. Właśnie wtedy urodził się Minus, a wraz z nim pomysł minimalizowania wszystkiego, powrotu do korzeni poprzez moje wcześniejsze doświadczenia z Plus 8 i Plastikman. Minus stał się nową jakością, inspirowaną przez połączenie sztuki, muzyki i technologii, jak również platformą nie tylko dla siebie samego, lecz także dla stawiania pierwszych kroków przez wschodzących artystów jak i moich przyjaciół.

Z pomocą Clarka Warnera tworzyliśmy wszystko od początku, powoli czekając aż wszystko zacznie się rozwijać. Przez cały ten czas skupialiśmy wokół siebie mnóstwo przyjaciół, którzy pomagali nam w naszej misji. Staraliśmy się nie dopuszczać do sytuacji, w której biznes może mieć wpływ na muzykę, obraną przez nas drogę lub dźwięki.

Przez te 9 lat nasza Minus-rodzina zaczęła się powiększać, nie tylko, jeśli chodzi o liczbę artystów, lecz także o ludzi współtworzących zaplecze Minus. Wchodzimy w 2008 rok z biurami Minus w Windsor w Kanadzie oraz w Berlinie w Niemczech, który jest naszym drugim domem.

Wszyscy jesteśmy bardzo podnieceni 10-leciem istnienia Minus i przygotowujemy z tej okazji dużo niespodzianek. Zanim jednak nastąpi czas świętowania ogłaszamy 10-cio tygodniowy okres ciszy dla Minus. Przez pierwsze 10 tygodni 2008 roku nie zostanie wydany żaden utwór spod szyldu Minus oraz żaden z artystów należących dla Minus nie będzie występował.

Mam nadzieję, że wszyscy z nas będą rozmyślać, jak i również zbierać siły podczas tej 10-cio tygodniowej ciszy. Marzec 2008 roku będzie okresem świętowania 10-cio lecia istnienia Minus. Powstanie 10 specjałów Minus, w ciągu roku odbędzie się 10 imprez niemalże w każdym zakątku świata celebrujące urodziny Minus, jak również będzie to rok nowych albumów i technologii! To wszystko by zacieśnić więzy pomiędzy Minus, jej artystami, naszymi przyjaciółmi, fanami na całym świecie…pomiędzy naszą Minus-rodziną a tobą.

Dziękuję wszystkim przyjaciołom/artystą, którzy są częścią Minus i pomagali rozwijać Minus: Magda, Troy, Marc, Jesse, John, Jeremy, Kevin, Matt, Barem, Joel & Adam, Dice, Pheek, Swayzak ( …)

Dziękuję oczywiście także wszystkim przyjaciołom, fanom na całym świecie, dystrybutorom oraz partnerom, którzy sprawili, że to wszystko stało się możliwe.”

Richie HawtinPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →