Oto jedna z najciekawszych polskich płyt tego roku

News

Nakładem wrocławskiej wytwórni Regime Brigade pojawił się długogrający album młodej wokalistki i producentki MIN t, zatytułowany "Assemblage". Posłuchaj efektu jej pracy na przestrzeni dwóch ostatnich lat.

Neo-soulowy kolaż MIN t mieści w sobie energię żywego instrumentarium, mieszającego się z elektroniką. Przekrój brzmieniowy można było usłyszeć już w singlach promujących płytę – „Motion” i „Missing the Air”. Od przepastnej, future funkowej aranżacji artystka przeskakuje w industrialne i przepełnione niepokojem przestrzenie kompozycyjne.
Odważne eksperymenty MIN t mają miejsce w każdym z dwunastu utworów, co czyni materiał szczególnym i wymagającym. Taneczny groove momentami ustępuje miejsca hipnotyzującemu downtempo, by znów przekształcić się w hałaśliwą, gitarową paradę, której wtórują rozbudowane sekcje perkusyjne. Wrocławianka próbuje nowych rozwiązań, wykorzystując umiejętności techniczne także w warstwie wokalnej, bawiąc się tempem i śpiewając, a nawet rapując.
Posłuchajcie:

Jak brzmi materiał na żywo będziemy mieli okazję się przekonać jeszcze w tym roku w ramach pierwszej części trasy koncertowej. MIN t usłyszymy m.in. we Wrocławiu, Hamburgu, Szczecinie, Poznaniu czy Krakowie.
Źródło: materiały prasowe
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →