Minister finansów: zniesienie 80 proc. obostrzeń możliwe na przełomie I i II kwartału

News

Niektóre obostrzenia zostaną dość długo, ale myślę, że 80 proc. tych obostrzeń na przełomie pierwszego i drugiego kwartału zacznie znikać - powiedział w rozmowie z Money.pl minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Kiedy doczekamy się znoszenia obostrzeń?

Po tym, jak minister zdrowia Adam Niedzielski obwieścił w poniedziałek, 11 stycznia, że obecne obostrzenia wprowadzane w wyniku pandemii będą przedłużone do końca stycznia, każdy z nas zastanawia się, jak będą wyglądały kolejne etapy odmrażania polskiej gospodarki. Nieco światła na tę sprawę może rzucać rozmowa, jaką z ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim przeprowadził serwis Money.pl

Polityk stwierdził że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni obostrzenia powinny być mniejsze, a na przełomie pierwszego i drugiego kwartału tego roku 80 proc. z nich “zacznie znikać”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

obostrzenia

Obostrzenia związane z COVID-19 – jak obecnie wygląda sytuacja?

Przypomnijmy, że Wśród obowiązujących do końca stycznia obostrzeń są te dotyczące zakazu zgromadzeń powyżej pięciu osób, obowiązek zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zachowania dystansu 1,5 m oraz dystansu 100 m w przypadku zgromadzeń.

Ponadto wciąż – do końca stycznia – obowiązuje zamknięcie całego sektora kultury, restauracji, które mogą jedynie serwować dania na wynos i dowóz. W sklepach i galeriach handlowych (w których otwarte są tylko niektóre sklepy) obowiązuje możliwość wpuszczania 1 klienta na 15 m kw. Czynne mogą być jedynie hotele pracownicze oraz hotele dla medyków.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →