Mike Milosh, stojący za projektem Rhye, oskarżony o nadużycia seksualne

News
Mike Milosh (Rhye) oskarżony o nadużycia seksualne

Alexa Nikolas, była żona Michaela Milosha, odpowiedzialnego za projekt Rhye, opublikowała list otwarty, w którym opowiada o nadużyciach seksualnych muzyka wobec niej.

Ostrzeżenie dotyczące treści: ten artykuł zawiera treści dotyczące wykorzystywania seksualnego.

Rhye już nie tylko o muzyce. Milosh oskarżony o wykorzystywanie nieletniej

Mike Milosh to kanadyjski artysta, który na scenie znany jest głównie za sprawą projektu Rhye, oscylującego wokół brzmień R&B łączonych z elektroniką. Muzyk ma na swoim koncie cztery albumy, w tym: debiutanckie Woman z 2013 roku, które od razu zaowocowało międzynarodowym sukcesem artysty, Blood wydane w 2018 roku, Spirit z 2019 i najnowsze, tegoroczne wydawnictwo Kanadyjczyka – Home.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Jak dotąd zdawało się, że muzyczna pozycja Rhye nie jest niczym zagrożona. Twórczość Milosha radziła sobie naprawdę dobrze. W ostatnich dniach na światło dzienne wyszły jednak informacje, które kładą spory cień na dalsze losy kariery artysty. Była żona muzyka oskarża go bowiem o nadużycia seksualne.

Mike Milosh (Rhye) oskarżony o nadużycia seksualne

List otwarty Alexy Nicolas, byłej żony Michaela Milosha

Według historii, którą Alexa Nikolas opisała w liście otwartym na swoim Instagramie, Milosh miał się zacząć z nią spotykać w 2008 roku, gdy początkująca wtedy aktorka miała zaledwie 16 lat. Mike stawiał wtedy swoje pierwsze kroki w świecie muzyki jako artysta bez grosza przy duszy. Nastolatka znalazła na na portalu Myspace i szybko zagaiła rozmowę, przyznając, że uwielbia jego twórczość, po czym Milosh niezwłocznie jej odpisał, zdobywając od razu numer telefonu do nieletniej fanki.

Rozmowy między Alexą a Miloshem szybko przerodziły się w romans na odległość, a już rok później 33-letni muzyk miał chcieć wprowadzić się do domu rodzinnego nastolatki, która mieszkała wtedy z mamą. Mimo niepokojących sygnałów, dziewczyna wciąż utrzymywała wirtualny kontakt z Michaelem i przyznaje, że nie raz podczas rozmów na Skype rozbierała się na jego prośbę.

Major Minor Love

Dziwnych sytuacji w życiu Alexy i Milosha nie brakowało. 18-letnia aktorka opłacała miesięczny pobyt muzyka w Berlinie, gdzie spotkała się z nim po raz pierwszy. Tam doszło między nimi również do pierwszego kontaktu seksualnego. Już pierwszej nocy, 35-letni wtedy Milosh miał zmusić 18-letnią dziewczynę ubraną w dziecięcą piżamę do stosunku analnego, mimo iż Alexa miała tego dnia miesiączkę i odmówiła muzykowi, gdy ten zaproponował zbliżenie.

Powiedział, że nie przeszkadza mu uprawianie seksu, gdy dziewczyna ma okres. Dodał również, że lubi smak krwi. Pamiętam, że czułam się bardzo nieswojo, ale pociągał mnie i nie chciałam, aby nasze pierwsze doświadczenie seksualne zostało zepsute. Nie szanowałem swojego „nie”, on również. Uklęknął i położył moje nogi na swoje ramiona. „Musisz się zrelaksować”, powiedział. Splunął na palce i zaczął wciskać kciuk w mój tyłek.
– relacjonuje Alexa w swoim liście otwartym

Utwór Major Minor Love z debiutanckiego albumu RhyeWoman miał być zapisem właśnie tamtej, berlińskiej nocy Milosha z Alexą. Faktycznie, jeśli przestudiuje się tekst piosenki z tą nową perspektywą – budzi on sporo niepokoju i odrazy.

Od utrzymanka do domowego tyrana

Do 2011 roku Milosh i Alexa żyli w związku na odległość, przy czym muzyk mieszkał mimo to z dziewczyną, która opłacała jego czynsz. W styczniu 2011 roku, aktorka miała opłacić lot swojego kochanka do Los Angeles, utrzymując go równocześnie podczas tego pobytu i dowożąc do studia, gdzie nagrywał EPkę z Robinem Hannibalem. 35-letniego mężczyznę, starszego od niej o 17 lat.

Milosh miał dokonywać dalszych nadużyć wobec Alexy. Artysta proponował, że nagra aktorkę podczas uprawiania seksu i wykorzysta jej odgłosy w swoich piosenkach. Muzyk miał się również pochwalić, że w przeszłości dokonał podobnego eksperymentu z dwoma Japonkami, które uprzednio upił.

Gdy para ostatecznie zamieszkała razem, Alexa znalazła się pod kloszem niezależnego już wtedy finansowo Milosha, który ograniczał jej karierę, znajomości i własne wydatki. Muzyk znieważał swoją partnerkę, kazał jej przezwyciężyć swoje problemy psychiczne i nie zgrywać ofiary. Mike zamiast wspierać Alexę, obarczał ją winą, a na smutek kobiety reagował jeszcze większym własnym smutkiem, będąc przy tym niezwykle manipulacyjnym.

Zaślepiona miłością 19-latka ostatecznie wyszła za mąż za Milosha. Małżeństwo miało być jednak potrzebne muzykowi tylko po to, aby mógł uzyskać amerykańskie obywatelstwo i legalnie ruszyć w trasę koncertową z albumem Woman. Jednak nawet w małżeństwie Mike nie przestał stosować nadużyć wobec własnej żony.

Po tym jak przyznał się jej do gwałtu na jamajskiej dziewczynie, Alexa prosiła, aby Milosh odnalazł tę kobietę i ją przeprosił. W odpowiedzi artysta miał pchnąć swoją żonę na kanapę, gdy ta doznała ataku paniki, przycisnąć swoje przedramię do jej gardła i dusząc ją wykrzykiwać, żeby się zamknęła.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alexa Nikolas (@matchthesource)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alexa Nikolas (@matchthesource)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alexa Nikolas (@matchthesource)

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alexa Nikolas (@matchthesource)

Michael Milosh odpowiada na oskarżenia. Oficjalne oświadczenie muzyka

Niedługo po umieszczeniu przez Alexę Nikolas w sieci długiego listu otwartego, uzupełnionego screenami rozmów z Miloshem, lider projektu Rhye wystosował własne oświadczenie dla magazynu Rolling Stone, w którym pisze:

Odkąd pamiętam, zawsze mocno wspierałem kobiety i ich prawo do wypowiadania się i bycia wysłuchanym, dlatego fałszywe oskarżenia mojej byłej żony są dla mnie tak bolesne i szokujące. Jak wszystkie małżeństwa, mieliśmy swoje problemy i razem próbowaliśmy je przetrwać najlepiej, jak potrafiliśmy. Ostatecznie, pomimo naszych najlepszych starań, zgodziliśmy się na rozwód. Zawsze życzyłem jej wszystkiego, co najlepsze i wspierałem ją finansowo, nawet po tym, jak nie byłem już do tego zobowiązany na mocy naszej umowy rozwodowej. W końcu przestałem płacić, a w odpowiedzi Alexa uciekła się do zniszczenia mojej reputacji.

Małżeństwo Michaela Milosha i Alexy Nikolas oczami muzyka

W swoim oświadczeniu Milosh nie odniósł się jednak do konkretnych zarzutów dotyczących wykorzystywania seksualnego. Twierdzi jedynie, że list Alexy pełen jest poważnych i nieprawdziwych oskarżeń oraz absurdalnych i oburzających fałszywych twierdzeń na jego temat. Muzyk pisze dalej:

Alexa przyjechała do Berlina kilka miesięcy po swoich 18. urodzinach. Spędziliśmy tydzień, ciesząc się miastem i robiąc zdjęcia, które ostatecznie wykorzystała jako swoje profilowe na platformie IMDb. Zakochaliśmy się w sobie. Następnego lata mieszkała ze mną w Berlinie, ale ostatecznie powiedziała, że ​​nie może mieszkać w Niemczech, ponieważ jej kariera i życie toczyły się w Los Angeles, więc przeprowadziłem się do Los Angeles z miłości, dla niej, dla nas.

To historia, która została obszernie udokumentowana w związku z wydaniem mojej pierwszej płyty. Nasza współpraca w zakresie fotografii artystycznej była kontynuowana przed i podczas naszego małżeństwa. Zorganizowaliśmy nawet wystawę galerii zdjęć Alexy, które zrobiłem. Została także z dumą przedstawiona na okładce mojego albumu. Udzieliłem wielu wywiadów na temat moich piosenek, tekstów i tego, co zainspirowało je w kwestii zmysłowości.

Alexa Nikolas: „Chcę sprawiedliwości i odpowiedzialności”

Milosh rozpad swojego małżeństwa z Alexą przypisuje presji związanej z życiem w trasie. Była partnerka artysty odpowiedziała na oświadczenie Michaela zarzucając mu wykorzystywanie pieniędzy jako narzędzia do przeciwdziałania obelżywym zachowaniom, tak jakby pieniądze miały wymazać jej traumę.

Nie potrzebuję i nie chcę twoich pieniędzy, chcę sprawiedliwości i odpowiedzialności… Mówię to wszystko dopiero teraz, ponieważ nie muszę już tkwić pod twoją kontrolą finansową aby przetrwać. Zniszczyłeś swoją reputację dawno temu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alexa Nikolas (@matchthesource)

W międzyczasie aktorka udostępniła również screeny wiadomości, które dostała w odpowiedzi na swój list od innych kobiet, które również doświadczyły nieprzyjemności ze strony Milosha. Alexa zażądała również, aby muzyk potwierdził brak swojej winy konkretnymi dowodami.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Alexa Nikolas (@matchthesource)

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →