Miguel Migs współpracuje z Karol’em XVII MB Valence’m

News

Jeden z najpopularniejszych na świecie djów, guru deep house'u - MIGUEL MIGS zaprosił do współpracy dwóch rzeszowskich producentów KAROL'a XVII i MB VALENCE'a. Powodem była produkcja jego najnowszego albumu, którego zremiksowania podjęli się m.in Rasmus Faber, Grant Nelson oraz wspomniani wcześniej nasi rodacy

Karol XVII i MB Valence pojawiający się także w projektach PARASOUL, SOUL TUNES czy LABTOP, jako jedni z nielicznych polskich producentów muzyki klubowej regularnie wydają swoje płyty na całym świecie.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ich produkcje ukazują się w takich choćby wytwórniach jak PEPPERMINT JAM, LOOK AT YOU czy 99 CARAT RECORDINGS. O ich remiksy zabiegano już od jakiegoś czasu. Tworzyli dla takich postaci jak MATEO & MATOS, STEVE EDWARDS, RALF GUM czy BRIAN TAPPERT.

Tym razem kolej przyszła na współpracę z samym MIGUEL’em MIGS’em, który niejednokrotnie grał już ich utwory w swoich setach a teraz postanowił poprosić ich o zrobienie remiksow do jednej że swoich produkcji pochodzących z nowego albumu zatytułowanego THOSE THINGS.

Spośród otrzymanych propozycji KAROL XVII i MB VALENCE wybrali utwór LET ME BE, który dzięki walorom głosu FRED’A ROSS’A, działającego w SLY AND THE FAMILY pasował do wizji ich remiksów. Singiel z gotowymi już wersjami ukazać się ma w połowie roku. Premiera albumu zapowiedziana jest na 20 marca.

Dla ludzi związanych z muzyką klubową postać Miguela Migsa jest bardzo dobrze znana, lecz warto jeszcze raz zajrzeć w jego biografię w kontekście nowego albumu.

Miguel Migs pochodzi z Santa Cruz. Produkuje muzykę od 1998 roku. Odkąd związał się z wytwórnią Naked Music stanął na czele rozwijającego się wówczas brzmienia house z zachodniego wybrzeża, przepojonego jazzem, soulem i wyrafnowaną elektroniką. Ukrywając się również pod nazwą Petalpusher wydał w tej wytwórni wiele singli i EPek, które do dziś stanowią obowiązkowe pozycje w setach znanych DJ-ów.

Jego produkcje cieszyły się olbrzymim uznaniem również w świecie muzyki pop. O remiksy do swoich nagrań poprosili go m.in. Macy Gray, Lionel Richie czy Britney Spears. Kariera Miguela rozpędza się w zawrotnym tępie, swoje zmiksowane kompilacje wydaje również w znanych wytwórniach Defected, Southport Weekender, NRK..

Album, który ukaże się 20 marca będzie nosił tytuł Those Things. Nie lada gratką dla jego fanów jest to, iż Miguel nie tylko komponował i układał teksty ale również śpiewał oraz udzielał się jako multi-instrumentalista grając na gitarze, gitarze basowej, perkusji oraz syntezatorach.

Będzie to mieszanka muzyki elektronicznej zainspirowana starym soul’em, funk’iem, reggae i hip-hop’em zawierająca dużo żywych instrumentów. Nie zabraknie oczywiście znakomitych wokalistów takich jak Sadat X z Brand Nubian, Lisa Shaw,  Tim Fuller,  Fred Ross ze Sly And The Family Stone (zaśpiewał w utworze Let Me Be, do którego swoje wersje zrobili Karol XVII i MB Valence) oraz legendarny Junior Reid.

Pierwszy singiel promujący album już się ukazał i od razu zajął pierwsze miejsce na liście najczęściej kupowanych utworów w popularnym sklepie „traxsource” . Utwór zatytułowany jest „So Far” a wokalnie udziela się na nim L.T. czyli nie kto inny jak Aya znana z Blue 6, czy Sweetback.

Promując płytę Miguel planuje występy połączone z graniem na żywo. Wokalnie udzielać będą się m. in. Lisa Shaw, L.T. i Tim Fuller.

Na płycie znajdziemy następujące utwory

1. So Far feat LT
2. Make Things Happen feat Lisa Shaw
3. Can’t Get Through feat Tim Fuller
4. Mesmerized feat LT
5. Those Things feat Lisa Shaw
6. Sometime feat Tim Fuller
7. Get Down feat LT
8. Let Me Be feat Fred Ross
9. Fire feat Junior Reid
10. Shake It Up feat Sadat X
11. Body Never Lies feat Tim Fuller
12. Side to Side feat Lisa Shaw
13. Giving It All feat LTPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →