Miedzynarodowy Festiwal Graffiti – Graffest w Gdańsku

News

Graffiti w dzisiejszych czasach nie dziwi już nikogo. To, które będzie można oglądać od 15 do 17 maja na festwialu Graffest w Gdańsku zadziwi niejednego!

GRAFFEST to pierwsza odsłona projektu, zakładającego konfrontacje różnych postaw artystycznych wywodzących się z kultury graffiti. Zapoczątkowane jako wyraz buntu, komentarza rzeczywistości, czy po prostu przekazu informacji malowanie w przestrzeniach publicznych miast, z czasem zaistniało jako sztuka, ornamenty architektury, malarstwo, galerie zewnętrzne, które prócz swoich estetycznych walorów nastawione są na przekaz.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Graffest to interdyscyplinarny festiwal, który w innowacyjny sposób prezentuje sztukę tworzenia graffiti. Ponad 20-stu artystów z całego świata w ciągu tygodnia będzie konstruować prace do wystawy, której wernisaż odbędzie 16 maja.

 

 

Festiwal odbędzie się w Gdańsku w dniach od 15 do 17 maja w takich miejscach jak: Instytut sztuki wyspa [wystawa], Modelarnia [graffest audio/dj/live acts, video, działania towarzyszące] oraz na terenach dawnej Stoczni Gdańskiej [graffiti jam, laser tagi, galeria zewnętrzna]

 

Przykładowe prace: Os Gemos (Brazylia), Nunca (Brazylia), Blu (Włochy)

 

 

 

 

Dodatkowo grupa ta uzupełniona o artystów polskich stworzy wspólną koncepcję graffiti na murach stoczniowych podczas 3-dniowego graffiti jamu. Program wzbogacony jest o live-acts // akcje, [laser tag], dwa dni koncertów oraz projekcje filmów dokumentalnych.

 

Więcej szczegółów, sylwetki artystów oraz przykładowe prace(!) znajdziecie na stronie festiwalu GRAFFEST:

http://www.graffest.pl/

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →