Michał Jabłoński – Bukowe EP

2 675
Recenzje

Info

Data wydania:
2010/12/15
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

„Bukowe EP” Michała Jabłońskiego to wydawnictwo o charakterze znacząco różniącym się od wcześniej opisywanych. Na próżno szukać go w sklepach internetowych, znane jedynie wąskiej grupie odbiorców silnie związanych ze światkiem underground’owego techno. Na uwagę zasługuje również fakt, iż „Bukowe EP”, podobnie jak inne pozycje Minicromusic Records, rozpowszechniane jest na licencji Creative Commons, zatem można pobierać i udostępniać całkowicie za darmo.

Już w pierwszym utworze Jabłoński serwuje nam sporą dawkę wrażeń i emocji – „Bukowe” to mroczny, masywny dub z dużą ilością przeszywających dźwięków syntezatorów. Depresyjne wręcz motywy przyprawione szumami, które niczym mgła wypełniająca postindustrialny krajobraz, budują atmosferę grozy. Napięcie rośnie tu z każdą sekundą!

„Popor” jest mniej eksperymentalny i zdecydowanie bardziej pasujący do definicji techno. Industrialny nastrój nawiązuje do pierwszej części EP-ki, jednak wyraźnie zarysowana stopa nadaje utworowi dynamiki. W dalszym ciągu do naszych uszu docierają zimne brzmienia syntezatorów okraszone białymi szumami, jednak nie wywołują już „stanów lękowych”.

„Bukowe EP” to wydawnictwo specyficzne, co utrudnia jednoznaczną ocenę, choć napewno ciekawe. Warto się z nim zapoznać, podobnie jak i z innymi pozycjami Minicromusic (zwłaszcza świetną „Structures EP” Michała Wolskiego) by sprawdzić jak brzmi obecna, polska scena underground techno.Michal Jablonski – Bukowe – Minicromusic005 by Minicromusic


Michal Jablonski – Popor – Minicromusic005 by Minicromusic

Tracklista

01. Bukowe
02. Popor
DOWNLOAD