Michael Jackson nie żyje

News

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie znałaby dokonań muzycznych Michaela Jacksona. Gwiazdor muzyki pop zmarł wczoraj wieczorem.

Wczoraj koło północy media podały za CNBC nie potwierdzoną informację o śmierci Michaela Jacksona. Dziś jest to już wiadomość pewna – o 23:26 czasu polskiego Michael Jackson zmarł w szpitalu Uniwersytetu Kalifornijskiego (UCLA Medical Center).

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Miał 51 lat, przez wielu nazywany geniuszem muzycznym i królem popu. Miał na koncie ponad 750 000 000 sprzedanych płyt. Sam album Thriller roszedł się w ponad stu milionowym nakładzie. Zrewolucjonizował również sposób nagrywania teledysków a jego charakterystyczny taniec kojarzą chyba wszyscy fani muzyki.

 

Brzmienie Michaela Jacksona było inspiracją dla wielu pokoleń artystów. Szereg z nich mający swe rodowody w muzyce elektronicznej korzystało z jego twórczości i aranżowało na swój sposób (wystarczy wspomnieć o rozgrzewających klubowe parkiety remixach Billie Jean czy Thriller).

 

Michael Jackson był bez wątpienia ikoną popkultury, jego dokonania muzyczne każą chylić czoła przed tak wielką postacią sceny.

 

RIP

 

 

 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →