„Miasto z żelaza” bez festiwalu i w tym roku. Melt Festival ponownie odwołany

Festiwale
Melt

Przełożona w ubiegłym roku z powodu pandemii 23. edycja Melt Festival ponownie przechodzi koło nosa żądnym wrażeń i spragnionych zabawy festiwalowiczom. Organizatorzy wystosowali przejmujące oświadczenie uargumentowujące swoją decyzję.

Melt Festival. Jeszcze nie tym razem

Zeszłoroczna edycja Melt Festival była zaplanowana na ostatni weekend lipca, jednak z powodu pandemii przybrał on formę wirtualnego festiwalu. Podczas transmisji online można było usłyszeć takich artystów jak: Stenny, Skee Mask czy Arlo Parks. Tegoroczna odsłona miała odbyć się pod hasłem „nowy świat”, której towarzyszyć miała różnorodność, zarówno pod względem muzycznym jak i społecznym.

Fot. Melt Festival

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Melt Festival

Poruszający post, wystosowany wczoraj na swoich social mediach festiwalu, nie pozostawił nadziei na najmniejsze szanse realizacji ukochanego projektu:

Siedzimy tu ze łzami w oczach, próbując znaleźć odpowiednie słowa na zaistniał sytuację. Musimy ogłosić, że nie będziemy w stanie pojawić się razem na festiwalu Melt 2021 w czerwcu tego roku. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy, wielu różnych pomysłach i koncepcjach, setkach rozmów z innymi festiwalami, politykami i ekspertami musimy przyznać, że decyzja ostatecznie nie leży w naszych rękach. Uwierzcie nam, próbowaliśmy WSZYSTKIEGO, aby spotkać się z wami w Ferropolis tego lata. Jednak z powodu obecnej sytuacji politycznej, niepewności związanej z pandemią i brakiem perspektyw, po prostu nie możemy kontynuować planowania festiwalu na 4 – 6 czerwca 2021 roku.

Melt Festival 2019 | Official Aftermovie

Nigdy nie sądziliśmy, że rok po pierwszym odwołaniu festiwalu będziemy siedzieć tutaj, w tej samej gównianej sytuacji. Brakuje nam widoku Waszych szczęśliwych twarzy, Waszych niesamowitych ruchów tanecznych pod sceną i tęsknimy za spędzeniem z Wami weekendu. Nie poddamy się w 2021 roku! Chcemy, żebyście wiedzieli, że robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby zebrać się i zrobić imprezę jeszcze w tym roku, nawet jeśli będzie to w innej scenerii. Więc proszę, nie traćcie nadziei, że uda nam się wrócić do siebie i bądźcie z nami, ponieważ nie chcemy stracić żadnej okazji, by jak najlepiej wykorzystać rok 2021! Niestety, ma to również wpływ na Wasze bilety. Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej dostarczyć Wam więcej informacji i rozwiązań.

Miasto Ferropolis, znajdujące się godzinę drogi na południe od Berlina, nazywane jest „Miastem z żelaza”. Melt Festival odbywa się w byłej kopalni węgla, w miejscu tym znajdują się ogromne dźwigi i koparki tworząc spektakularne tło dla postindustrialnego rave’u. Niezwykła i niecodzienna sceneria często plasuje Melt wysoko na listach najbardziej niezwykłych miejsc festiwalowych na świecie.Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →