Miasto Oakland przyznało 1,5 miliona dolarów dotacji dla artystów i małych organizacji pozarządowych

115
News
Oakland zadba o artystów

Indywidualni artyści z Oakland mogą otrzymać do 3000 dolarów wsparcia z funduszu CARES Arts Fund.

Oakland zadba o artystów

Artyści i małe organizacje artystyczne non-profit z siedzibą w Oakland w Kalifornii mogą teraz otrzymywać dotacje z Oakland Cares Fund For Artists And Arts Nonprofits.

Fundusz, który będzie dystrybuowany przez Departament Rozwoju Ekonomicznego i Siły Roboczej miasta Oakland, Wydział Spraw Kulturalnych i Centrum Innowacji Kulturalnych, obejmuje 1 425 000 dolarów, które zostaną rozdzielone w wysokości do 3 000 dolarów dla artystów indywidualnych i 20 000 dolarów dla organizacji non-profit zajmujących się sztuką (w oparciu o wielkość budżetu).

Oakland daje przykład innym miastom

CARES Arts Fund został utworzony „w celu złagodzenia skutków finansowych związanych z Covid-19, jakie ponoszą indywidualni artyści i małe organizacje non-profit, zajmujące się sztuką i kulturą, które są podstawą różnorodności, żywotności tożsamości i ekspresji kulturalnej miasta” i jest możliwy dzięki federalnym środkom z ustawy CARES Act, przydzielonym Stanowi Kalifornia i miastu Oakland.

Kwalifikujący się artyści muszą zarabiać przede wszystkim jako freelancerzy lub pracownicy sektora sztuki (w tym muzyki) oraz być obecnymi, pełnoetatowymi mieszkańcami Oakland. Artyści i małe organizacje pozarządowe zajmujące się sztuką mogą składać wnioski już teraz. Termin  upływa 9 października.

Oakland zadba o artystów

Oakland a polskie miasta?

W Polsce niektóre miasta też zdecydowały się wesprzeć środowiska artystyczne. I tak np. w Warszawie wystartował  w czerwcu program Mobilni w kulturze, poprzez który miasto udziela wsparcia przedstawicielom środowiska kultury, prowadzącym działania kulturalne i edukacyjne – także w Internecie – tworzącym koncepcje twórcze oraz rozwijającym kompetencje związane z działalnością kulturalną. O wsparcie mogą ubiegać się osoby fizyczne, mające udokumentowane co najmniej 5-letnie doświadczenie prowadzenia działań kulturalnych na terenie stolicy. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie w wysokości od  5 tysięcy do 9 tysięcy złotych.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.