Poznaniak w kolejnym etapie Next Generation DJ

News

Zachęcaliśmy Was do udziału i opłaciło się! Poznański dj i producent - Mentalcut jest jednym z pierwszych artystów, który zakwalifikował się do nastepnego etapu "Next Generation DJ"!

Niespełna tydzień temu na łamach muzikanova.pl mogliście przecztać o konkursie dj’skim – „Next Generation DJ” (NGDJ), organizowanym przez Pioneer, Beatport, DJ Magazine oraz Let’s Mix. Ma on celu znalezienie najlepszych djów i danie im szansy na dalszy rozwój swojej kariery, poprzez atrakcyjne nagrody. Są wsród nich m.in.: występ na Beatport Pool Party oraz na otwarciu oraz zamknięciu imprezy DJ Mag podczas Winter Music Conference 2010 w Miami, profesjonalna opieka PR Menagera oraz obszerny artykuł w DJ Magazine.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Zakończył się pierwszy etap konkursu „Next Generation DJ”. Spośród 800 nadesłanych mixów, wyłoniono 11 najlepszych i najbardziej popularnych. Organizatorzy NGDJ ogłosili właśnie, że jako pierwszy z całej jedenastki do następnego etapu przeszedł poznański dj i producent – Mentalcut!

 

 

Mentalcut długo związany ze sceną turntablistyczną – w 2004 roku został wice-mistrzem Polski federacji ITF. Zagrał kilkaset imprez w całym kraju, kilkukrotnie występował również za granicą m.in. w: Niemczech, Austrii, Irlandii, Czechach i Szwajcarii. W 2009 wystąpił na festiwalach Heineken Open’er oraz Selector Festival.

 

Odsłuchaj i zagłosuj na mix Mentalcuta!

 

Poniżej znajdziecie wywiad, który przeprowadzili z naszym rodakiem organizatorzy Next Generation DJ.

 

Jesteś pierwszym z dj’ów, który zakwalifikował się do następnego etapu Next Generation DJ. Co robiłeś, aby wypromować swój mix?

 

Tak, to jest niesamowite! Mixa promowałem za pośrednictwem swojego bloga mentalcut.blogspot.com oraz na swoim profilu Facebook. Chciałbym podziękować wszystkim przyjaciołom i reszcie ludzi, którzy oddali na mnie swój głos.

 

 

Jaka jest Twoja rada dla wszystkich ludzi, którzy biorą udział w konkursie Next Generation DJ i chcą zdobyć jak najwięcej głosów?

W ostatnim roku nagrałem wiele mixów, z różnych gatunków muzycznych. Dla Next Generation DJ postanowiłem zrobić coś uniwersalnego, coś co wielu osobom mogłoby sie spodobać. Mix jest bardzo krótki, nagrany już jakiś czas temu. Sądzę, jednak, że jest całkiem nieźle złożony. Mix dedykowany jest pewnemu klubowi w Krakowie, ktory niestety zamknął swoją działaność. Nazywał się Qushi.

 

Pochodzisz z Poznania. Jak wygląda tamtejsza scena?

Raz na dwa miesiące mam swoje autorskie imprezy. To mieszanka takich gatunków jak baile funk, kuduro, Baltimore breaks z domieszką reggae oraz hip hopu. Praktycznie nie ma żadnyc granic. Ogólnie rzecz biorąc, poznańska scena jest mała, ale za to bardzo otwarta na nowe rzeczy. 

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →