Media społecznościowe powodują zwiększenie sprzedaży narkotyków? ONZ ma na to dowody

Fot. UNICEF
News
ONZ wziął pod lupę kwestię narkotyków i mediów społeczościowych

ONZ wzywa światowe rządy do wzmożenia wysiłków na rzecz uregulowania kwestii mediów społecznościowych, które gloryfikują negatywne zachowania związane z narkotykami i zwiększają popyt na substancje psychoaktywne.

ONZ wzięła pod lupę kwestię narkotyków i mediów społeczościowych

Międzynarodowy Organ Kontroli Środków Odurzających (niezależny organ działający przy ONZ) opublikował właśnie raport jasno wskazujący na istnienie związku między kontaktem młodych ludzi z mediami społecznościowymi a zażywaniem przez nich narkotyków. W raporcie wezwano rządy z całego świata oraz sektor prywatny do moderowania i samoregulacji swoich platform, jak również ograniczenia reklamowania i promowania niemedycznego stosowania narkotyków. Dokument wskazuje, że w social mediach pojawia się wiele treści nakłaniających do zażywania narkotyków.

Poza platformami społecznościowymi przestępcy wykorzystują wiele innych narzędzi cyfrowych, takich jak waluty cyfrowe, płatności mobilne i usługi e-portfeli, które ułatwiają i przyspieszają międzynarodowy transfer środków, pozwalając tym samym ukryć pochodzenie nielegalnych funduszy i zmaksymalizować zyski.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Media społecznościowe powodują zwiększenie sprzedaży narkotyków? ONZ ma na to dowody
18-letnia dziewczyna śpi obok swojego noworodka w schronisku dla kobiet z problemem uzależnienia w Biszkeku, Kirgistan
Fot. UNICEF/Shehzad Noorani

ONZ: „Nielegalne przepływy finansowe on-line zasługują na szczególną uwagę i kontrolę”

ONZ twierdzi, że „zorganizowane grupy przestępcze nadal czerpią miliony dolarów z handlu narkotykami, co ma negatywne konsekwencje dla społeczeństw i rozwoju gospodarczego, począwszy od korupcji i łapówkarstwa, a skończywszy na wzroście przestępczości zorganizowanej, przemocy, ubóstwa i nierówności”.

Międzynarodowy Organ Kontroli Środków Odurzających uznał też, że nielegalne przepływy finansowe on-line zasługują na szczególną uwagę i kontrolę, ponieważ handel narkotykami jest wysoce lukratywną gałęzią gospodarki dla zorganizowanych grup przestępczych.

Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom i ludzkim kosztom handlu narkotykami, organizacja zaleca rządom zajęcie się wszystkimi etapami handlu narkotykami – od produkcji i uprawy, przez sprzedaż, po ukrywanie nielegalnych zysków – oraz wymianę informacji wywiadowczych na temat przestępczości zorganizowanej na poziomie międzynarodowym

– powiedział prezes INCB Jagjit Pavadia

Przykładowo w krajach afrykańskich koszty związane z przestępczością zorganizowaną są szczególnie wysokie. Szacuje się, że każdego roku nielegalne przepływy finansowe pochłaniają 88,6 miliarda dolarów, czyli około 3,7% produktu krajowego brutto tego kontynentu – i prawie tyle samo, ile wynosi łączny roczny napływ oficjalnej pomocy rozwojowej i bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Z całością raportu INCB możecie zapoznać się tutaj.

Media społecznościowe powodują zwiększenie sprzedaży narkotyków? ONZ ma na to dowody
Fot. Pixabay

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →