MDS i Polish Techno.logy przedstawiają „Dark Reverb”. Premiera 27 stycznia

News
MDS

Polish Techno.logy, czyli jedna z najprężniej działających platform poświęconych muzyce elektronicznej w Polsce, za sprawą swojego reprezentanta, MDS-a, debiutuje z pierwszym oficjalnym wydawnictwem. Premierę EP Dark Reverb zapowiedziano na 27 stycznia.

Reklama

Idea przyświecająca Polish Techno.logy od jakiegoś czasu różni się w swoich działaniach od początkowych założeń. Nie jest to już tylko „soundcloudowa” platforma do słuchania muzyki. To w głównej mierze kolektyw, tzw. promotorka i od niedawna również label. Właśnie plany związane z dalszym rozwojem wytwórni są głównym celem Karola Szymanowskiego, założyciela i głównodowodzącego projektem, na rok 2021.

MDS. Nowe cele na 2021

Wybór na premierowe wydawnictwo polskiej wytwórni nieprzypadkowo padł akurat na MDS. Jeden z najdłużej związanych z kolektywem, w skład którego wchodzą również Hatelove, Slope Unit, Organik Fanatik, Olga, Ben B i BeeT, od dłuższego czasu pieczołowicie pracował nad produkcją muzyki. Jego dynamiczny rozwój i chęci przekraczania nowych granic przełożyły się na czteroczęściowe EP Dark Reverb. Mroczna atmosfera przeplatana dźwiękami otoczenia, mocny bas i „ulubione zagrania” nadają całości odpowiedniego tempa i równowagi. Swoimi spostrzeżeniami odnośnie premierowego Extended Play podzielił się sam zainteresowany:

Bardzo się cieszę z tego wydania EP, zwłaszcza, że dość symbolicznie rozpoczyna ono nową drogę i nowe cele naszego kolektywu Polish Techno.logy. Jak już wiadomo poszerzamy swoją działalność otwierając wytwórnię. Czas pandemii jest trudny dla wszystkich, bo brak występów przed szerszą publiką jest dość przytłaczający. Postawiłem jednak na pracę w moim domowym studiu, wykorzystując nowe możliwości sprzętowe. Wierzę, że kolejne wydania ukażą jeszcze dobitniej rozwój w zakresie produkcji na który postawiłem i który każdego dnia staram się poszerzać poświęcając czas muzyce. Rozpocząłem również pracę nad następnym albumem, który powinien ukazać się na przełomie marca i kwietnia tego roku. Będzie on wydany w innej wytwórni, ale o tym poinformuję już niebawem.

MDS. Dark Reverb – debiutancka EP coraz bliżej

Dark Reverb to wolniejszy kawałek, ale z mocniej zaakcentowanym basem i uwypukloną perkusją, na którą nałożono dużą dawkę pogłosu i echa. Rozbrzmiewające w tle dźwięki gitar wraz z ciężarem tracka, kierują słuchacza wprost w objęcia mroku. Szamańska podróż, do której zaprasza Attack, na który składają się odgłosy fabryczne, krzyki i mocne kopnięcia. Intramural Voice to mieszanka strzelistych gwizdów i pogłosów z melodią syntezatora przełamaną uderzeniami perkusji. W tle ciężki, ale ledwo słyszalny bas nadaje kompozycji charakterystycznego sznytu.

Jako ostatnia, Transposition to przede wszystkim industrialne uderzenie basu i szybki klasyczny talerz o wysokiej barwie. Utwór, atmosferycznym pogłosem i nieokreślonym hałasem, jest mieszanką szybkiego tempa w mrocznym i ciężkim stylu. Uderzenia imitujące dźwięki blaszanych pojemników na końcu utworu dopełniają przestrzeń. Wszystko to sprawia, że kawałek stanowi idealne zwieńczenie tej agresywnej i demolującej parkiet kompozycji. Całość będzie robić sporą robotę i zapewne nie raz przyjdzie się Wam bawić przy jej dźwiękach.

Dar Reverb do dzisiaj uzyskał support i pozytywne oceny od takich artystów jak Rommek, Stephanie Sykes, Slam, Boyd Schidt, D.A.V.E. The Drummer, Daria Kolosova, Lucinee i Smurf.

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Selekcja: MDS dla Muno.pl. „Nie lubię często powtarzać utworów, które gram”

17 maja 2020
MDS i Polish Techno.logy przedstawiają „Dark Reverb”. Premiera 27 stycznia

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.