Kim jest Maya Jane Coles? Mix dla Defected za free!

Wywiad

Maya Jane Coles w ciągu zaledwie jednego roku dołączyła do grona najbardziej szanowanych brytyjskich producentów muzyki elektronicznej. Słuchamy mixu, który artystka przygotowała dla wytwórni Defected!

Zaledwie 23-letnia Maya Jane Coles to chyba jedno z największych odkryć producenckich w 2010 roku. Niemal każde jej wydawnictwo staje się hitem, a twórczość Coles wspierają najbardziej znane gwiazdy muzyki elektronicznej jak: Steve Bug, Anja Schneider, Audiofly czy też Laurent Garnier. Bardzo duży sukces młodej Brytyjce przyniosła EP’ka „What They Say” dla Real Tone Records, która przez długie tygodnie utrzymywała się w czołówce najlepiej sprzedających się wydawnictw w internetowym sklepie Beatport.com w kategorii 'Deep House’.

 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

 

Coles równocześnie prowadzi także dwa inne projekty muzyczne. Pierwszy – She Is Danger, który wpółtworzy z wokalistką Leną Cullen. Panie mają na swom koncie remixy dla takich gwiazd jak Massive Attack, Gorillaz oraz Dreadzone. Drugi – Nocturnal Sunshine, ukierunkowany jest na dubstepowe brzmienia i już zyskał uznanie u takich artystów jak: Joy Orbison, TRG czy też Scuba. Sety DJ’skie oraz Live Act Maya Jane Coles można usłyszeć w klubach całego świata, od Berlina, aż po Tokyo.

 

To właśnie Maya Jane Coles będzie odpowiedzialna za nagranie drugiej części nowej serii darmowych mixów o nazwie „In Their House” dla wytwórni Defected. Przypomnijmy, że autorem „In Their House #01” był Nathan G.

 

Poniżej znajdziecie krótki wywiad, który z artystką przeprowadził brytyjski label oraz oczywiście set i pełną tracklistę.

 

WYWIAD: Maya Jane Coles

 

 

Jaki był dla Ciebie 2010 rok? Które z wydarzeń zaliczyłabyś do najważniejszych?

 

Ten rok zaczął się dla mnie bardzo powoli, ale ostatnie kilka miesięcy były naprawdę dobre. Spotkało mnie wiele niesamowitych rzeczy. To zabawne, że kiedy pracujesz cieżko i długo żeby osiągnąć pewien cel i w końcu go osiągasz, to czujesz się nieco surrealistycznie. Jestem bardzo podekscytowana tym, co przyniesie mi 2011 rok!

 

Twoja ostatnia EP’ka „What The Say” osiągnęła całkiem duży sukces. Czy czułaś, że zaczynając produkować własną muzykę robisz pewien krok naprzód?

 

Zawsze staram się pracować nad wieloma numerami równocześnie i wcale nie myślałam, że akurat te utwory wybiją się na tle innych. Ten singiel został wydany w odpowiednim momencie i dla wielu ludzi stał sie hitem. Na pewno nie spodziewałam się takiej reakcji, jestem bardzo szczęsliwa, że tak dobrze potoczyły się dla mnie wszystkie sprawy.

 

 

Skąd czerpiesz swoje inspiracje?

 

Inspiracje czerpię z wielu różnych gatunkow muzycznych, zarówno tych starych jak i nowych. To na pewno można zauważyć w moich numerach. Nie mogłabym trzymać się tylko jednego gatunku i nigdy nie chciałam być szufladkowana. Miałam orgromne szczęście, że dorastałam w okresie, kiedy muzyka była bardzo zróżnicowana i dlatego też jestem otwarta na nowe dźwięki. Często znajduję inspiracje w gatunkach bardzo mi odległych. To jest na prawdę ekscytujące móc usłyszeć rzeczy, które są dla ciebie zupełnie nowe.

 

Co chciałabyś osiągnąć w muzyce?

 

Chcę być szanowana za to, co robię i chciałabym, aby moja muzyka docierała do jak największej ilośći zróżnicowanej publiczności, nie tylko do fanów elektronicznych brzmień. Mam wiele innych celów i ambicji jak założenie właśnej wytwórni i marki odzieżowej.

 


In Their House #02 – Maya Jane Coles by Defected Records

 


Tracklista:

01. Maya Jane Coles – Don’t Tell Me (Original Mix) [Real Tone]
02. Challenge – Wind Up (Genius Of Time Remix) [Marketing]
03. Jonny White ft. My Favourite Robot – Desensitize (Phonogenic Remix) [My Favourite Robot Records]
04. Croon Inc – Bravo Pour Amour (Original Mix) [Resopal Schallware]
05. The Ascent, Nadja Lind – Get To Real (Original Mix) – Lucidflow
06. Roberto Rodriguez – Ride With Me ft. Max C (Matthias Mayer Remix) [Compost]
07. Maya Jane Coles – Grace Place (Original Mix)
08. Mabaan Soul – Friday (Original Mix) [Saw Recordings]
09. David Herrero – Take Me To Space (Original Mix) [Stereo Productions]
10. Benny Rodrigues – Feek (Original Mix) [Saved Records]
11. Shlomi Aber – Tap Order (Original Mix) [Ovum Recordings]
12. Gavin Herlihy – Stand For Something (Original Mix) [Cocoon Recordings]
13. Deeprider – Untitled (Original Mix) [Etoka Logue]
14. Jacuzzi Boys, Nils Weimann – Chroino (Original Mix) [Sonido]
15. Maya Jane Coles – Focus Now (Original Mix)
16. Dennis Ferrer – The Red Room (TMB & Jerome Sydenham Remix) [Objektivity]
17. El_Txef_A – Gold Daytona (Original Mix) [Flumo Recordings]

 

Więcej info: Defected

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →