Maxim z The Prodigy wydaje NFT

Fot. Materiały promocyjne
News
Maxim w roli artysty

Muzyk ruszył ze sprzedażą NFT we współpracy z cyfrowym artystą WLS, który w przeszłości współpracował m.in. z The Prodigy, Madonną czy Nine Inch Nails.

Maxim i jego nowoczesne rzeźby

Maxim, który oprócz tego, że jest członkiem grupy The Prodigy, jest również uznanym artystą. Jego najnowsza wystawa to seria Hope, będąca hybrydą rzeźby, muzyki i filmu, którą można oglądać i doświadczać online (na jego stronie internetowej) i która była wystawiana w nowej londyńskiej galerii 99 Projects. Seria jest rezultatem współpracy Maxima z artystą Danem Pearce’em. W jej skład wchodzi 50 limitowanych edycji rzeźb, ręcznie malowanych kolorami oraz 10 edycji specjalnych, do których Dan i Maxim dodali kryształy Swarovskiego.

Obaj artyści spędzili ponad rok pracując razem w czasie lockdownu, tworząc tę ambitną, wieloplatformową kolaborację, inspirowaną „Nadzieją”, której wszyscy się trzymają, gdy stopniowo wychodzimy ze spustoszenia, jakie spowodował koronawirus. Rzeźba przedstawia syna Pearce’a, ubranego w maskę przeciwgazową i przygotowującego się do wyciągnięcia zawleczki z przezroczystego, żywicznego granatu, zawierającego serce symbolizujące szczepionkę i nadzieję. Granat jest powtarzającym się symbolem i motywem w sztuce Maxima.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przeczytaj: Aphex Twin wydał swój własny token NFT 

Wyrzeźbione w żywicy

Dzieła demonstrują umiejętności Dana w zakresie modelowania 3D oraz doświadczenie Maxima w rzeźbieniu obiektów w żywicy. Każdy z eksponatów zawiera również karty pamięci z ekskluzywną, 4-utworową EP-ką Hope, która będzie dostępna wyłącznie w zestawie z rzeźbami aż do końca lata (sierpień), kiedy to Maxim wypuści nową muzykę za pośrednictwem serwisów streamingowych. Oprócz EP-ki, wystawie towarzyszy krótki film zatytułowany Hope, w którym występuje syn Pearce’a i który opowiada historię powstania rzeźby. Film porusza temat wpływu wirusa na zdrowie psychiczne dzieci, pokazując 11-letniego syna Jacksona, który mocno przeżył pandemię.

Maxim wchodzi w NFT

Teraz granaty żywiczne zawierające serca zostały przerobione na serię wielokrotnych edycji NFT. Seria ukazała się na platformie Rarible w piątek, 18 czerwca. Edycja składa się z 16 różnych granatów, dostępnych w egzemplarzach 1/1 i ⅕. NFT są wyjątkowe, gdyż każdy z nich posiada specjalną dźwiękową osłonę.

Tam, gdzie większość granatów powoduje zniszczenie, nasze granaty szerzą miłość i czerpią z innego źródła energii. Animacjom towarzyszą oryginalne kompozycje muzyczne stworzone i wyprodukowane osobiście przeze mnie – komentuje Maxim.

Seria NFT powstała we współpracy z cyfrowym artystą WLS (Eugene Riecansky) najlepiej znanym ze współpracy z Prodigy, NIN, HIM, Madonną i Pixarem.

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →