Mathew Jonson – Her Blurry Pictures

Recenzje

Info

Data wydania:
2013/06/11
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Pamiętam jeszcze, jak kilka dobrych lat temu strasznie męczyłem jedne z najbardziej niesamowitych EPek w historii muzyki elektronicznej – „Marionette” oraz „DecompresionMathew Jonsona. Wiedziałem, że facet ma wielki talent, ale dopiero przeprowadzka z Vancouver do Berlina pokazała pełnię jego muzycznego potencjału.
Było pewne, że dłuższy pobyt w europejskiej stolicy techno przyniesie mu kolejne inspiracje. W 2010 roku wydał pierwszy, solowy album „Agents of Time„, nakładem założonej przez siebie wytwórni Wagon Repair. Największą zmianę jednak przyniósł drugi „Her Blurry Pictures„, w którym Mathew całkowicie oddał się tanecznym wibracjom.
Mocny początek stanowi już utrzymany w klimatach techno, elegancki „Level 7„. Kolejny delikatnie psychodelicznyIllusions of Control” to na pewno zaskoczenie. Jonson wprowadza do palety dźwięków kwaśne sample, pokazując tym samym nieco inne oblicze, by następnie powrócić w monotonnym, tanecznym transie („Sahara”) czy mnogości przefiltrowanych wokali w deep house’owym „Touch The Sky„. „Kissing Your Eyes” i „Body In Motion” to wraz z pierwszym utworem, najbardziej parkietowe numery na albumie, przy których nie sposób będzie ustać w miejscu. Zupełnie inaczej atakuje „Lightweight Champion„. Mocarny break’owy beat wraz ze wzniosłymi akordami stanowi świetny dodatek dla bardzo dobrej całości. Na koniec artysta po raz kolejny zaskakuje w najlepszym momencie. Po niesamowicie parkietowych numerach serwuje piękny, klimatyczny ambient.
Jonson nie przyjął za główny cel stworzenia na siłę parkietowych numerów, sztywnie wpisanych w popularne berlińskie gatunki. Zamiast tego mamy kilka fajnych zwrotów akcji, dzięki czemu płyta na pewno długo nie zniknie z mojej playlisty. Przemiana artysty jest słyszalna i postawiła Mathew krok bliżej, ku byciu artystą doskonałym. „Her Blurry Pictures” daje więcej pozytywów niż debiut m.in. z racji otwarcia artysty na bardziej zróżnicowane brzmienia oraz muzyczne eksperymenty. Oby tak dalej Panie Jonson!
Tekst: Piotr LendaPolub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

01. Level 7
02. Illusions of Control
03. Sahara
04. Touch The Sky
05. Kissing Your Eyes
06. Body In Motion
07. Lightweight Champion
08. Her Blurry Pictures

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →