Massive Attack wystosowali ostry list do Pete’a Tonga

Wydarzenie

Pete Tong wykorzystał utwór "Unfinished Sympathy" w projekcie Ibiza Classics bez zgody jego twórców - formacji Massive Attack.

Drogi Pete Tong,

dzięki za skowerowanie jednej z naszych piosenek w twoim nostalgicznym i koszmarnym show („Unfinished Sympathy” jest na playliście projektu Ibiza Classics, prezentowanego przez Pete’a Tonga i The Heritage Orchestra – przyp. red.). Nie przypominam sobie, żebyś kontaktował się z nami by zapytać, czy mamy coś przeciwko – zaczyna Robert Del Naja swój list otwarty, zamieszczony na fanpage’u Massive Attack.
Dla twojej informacji – kiedy gramy tę piosenkę, wyświetlamy na ekranie fotografie Gilesa Duley’a, przedstawiające uchodźców w obozach, aby podnieść świadomość sytuacji i zebrać pieniądze na rzecz UNHCR (Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Uchodźców – organ ONZ – przyp. red.) – pisze dalej 3D.
– Jeśli masz zamiar kontynuować to, dlaczego nie podzielisz swojej gaży przez liczbę piosenek, które mordujesz w swoim secie i zysku z tej jednej nie oddasz do UNHCR. To byłoby najmniejszym, co mógłbyś zrobić.
Pete Tong na razie nie ustosunkował się do listu.

Polub muno.pl na Facebooku: