Massive Attack staje do walki ze zmianami klimatycznymi

372
News
Massive Attack

Legenda trip-hopu rozpoczyna walkę o lepszą przyszłość naszej planety. Massive Attack opracowuje strategię do walki z emisją CO2.

Gorzkie wyznanie lidera Massive Attack

W napisanym w zeszłym tygodniu w imieniu całego zespołu tekście do brytyjskiego dziennika The Guardian lider Massive AttackRobert „3D” De Naja przyznaje:

Jako zespół, który od kilku lat koncertował na całym świecie, mieliśmy okazję się nad tym zastanowić. Obawy dotyczące naszego wpływu na emisję dwutlenku węgla, jak i całej naszej branży, nie są dla nas nowością, ale teraz sprawa jest pilna. W zeszłym roku Międzynarodowy Zespół ONZ ds. Zmian Klimatu wezwał do <<szybkich, dalekosiężnych i bezprecedensowych zmian we wszystkich aspektach społeczeństwa>> i stwierdził, że emisja dwutlenku węgla jest szkodliwa, niezależnie od tego, jak dobrze się bawimy. Innymi słowy, to co dzieje się na trasie, nie pozostaje tylko w trasie.

Massive Attack. Miarka się przebrała

Massive Attack, jako zespół, już od jakiegoś czasu walczy ze zmianami klimatycznymi. Artyści przez ostatnie dwie dekady niejednokrotnie przeznaczali pieniądze na akcje sadzenia drzew, zabronili używania jednorazowych toreb plastikowych w swoim otoczeniu czy, jeśli było to możliwe, starali przemieszczać się pociągiem. Rozważali nawet przerwę w koncertowaniu, tak jak zrobił to np. Coldplay. W obliczu najnowszych badań pokazujących, jak walka z emisją dwutlenku węgla często sprowadza do zepchnięcia odpowiedzialności za takową na inne podmioty, przeniesienia źródeł emisji do biedniejszych krajów, formacja postanowiła sięgnąć po bardziej radykalne kroki działania. W tym celu artyści podjęli współpracę z Tyndall Centre for Climate Change Research.

banksy rebelion

Massive Attack. Plan walki o dobro środowiska

Głównym celem współpracy artystów Massive Attack z angielską instytucją jest utworzenie mapy emisji CO2 związanej z trasami i koncertami. Artyści planują zbadać trzy główne źródła gazów cieplarnianych związanych. Po pierwsze, chcą skupić się na środkach transportu muzyków. Po drugie, wziąć pod lupę transport uczestników imprez i, po trzecie, skupić się na ekologicznych aspektach produkcji samego wydarzenia. Projekt zapowiada się niezwykle obiecująco. To może być przyczynek do pierwszej od dawna poważanej dyskusji związanej z odpowiedzialnością branży muzycznej za zmiany klimatyczne.

banksy

Massive Attack. Chwila zadumy

Myślę, że apel artystów Massive Attack powinien wziąć sobie do serca każdy imprezowicz w Polsce. Nad kondycją klimatu powinni pochylić się również organizatorzy wydarzeń muzycznych. Mimo wielu inicjatyw mających sprawić, że eventy muzyczne staną się bardziej przyjazne dla środowiska, wiele pozostaje jedynie pustymi zabiegami PRowymi. Naprawdę, warto zrobić to teraz abyśmy nie musieli w przyszłości wznosić modłów o nieskażony toksycznymi odpadami deszcz…

Massive Attack – Pray for Rain 

CZAS NA LAS / UNFRAMED O₂POLE

Biletomat.pl
od 17,50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.