Massive Attack i CocoRosie na Heineken Open’er

News

Poznaliśmy kolejnych wykonawców którzy wystąpią na letnim festiwalu Heineken Open'er. Są nimi legendarna brytyjska formacja Massive Attack oraz duet CocoRosie.

Massive Attack

Massive Attack powstało w Bristolu pod koniec lat 80-tych. Od momentu wydania debiutanckiej płyty uważani są za jeden najważniejszych zespołów muzyki elektronicznej. Są zdobywcami takich nagród jak Brit Award, MTV Europe Music Award, czy NME Awards. Niemal wszystkie ich wydawnictwa sprzedały się w milionach egzemplarzy, osiągając platynowy status.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pierwotnie w skład zespołu wchodzili 3D, Daddy G, Mushroom oraz Tricky. Zadebiutowali w 1991 roku albumem „Blue Lines”, którym natychmiast wpisali się do kanonu muzyki XX wieku. Kolejny album pt. „Protection” podwyższył jeszcze poprzeczkę. Płyta zawierała pełne melancholii utwory, na których wokalnie udzielili się m.in. Tracey Thorn z Everything But The Girl, Horace Andy oraz Tricky, który po wydaniu płyty rozstał się z zespołem, aby kontynuować karierę solową.

Kolejny album „Mezzanine” to podróż w mroczniejsze terytoria muzyczne, gdzie dominowały przesterowane brzmienia gitary i ciężkie rytmy perkusyjne. Mimo eksperymentalnej formy Massive Attack dostali się na szczyt listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Następnym albumem („100th Window) również osiągnęli pierwsze miejsce.

Massive Attack stworzyli tak charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie, że żaden inny zespół grający muzykę elektroniczną nigdy nie osiągnął tak kultowego statusu jak oni. Każdy, kto choć trochę interesuje się elektroniką zna takie single Massive Attack jak „Unfinished Sympathy”, „Protection”, „Karmacoma”, „Teardrop”, czy „I against I”. Już wkrótce światło dzienne ujrzy nowy album studyjny.

Zespół przywiązuje bardzo dużą uwagę do wizualnej oprawy swojej muzyki, co łatwo zauważyć oglądając ich wielokrotnie nagradzane teledyski i zapierające dech w piersiach występy na żywo.

CocoRosie

Duet CocoRosie tworzą siostry Sierra i Bianca Casady. Zaliczane są do czołowych przedstawicieli nowej fali amerykańskiego folku. Intrygujące zachowaniem, muzyką i stylizacją siostry w środowiskach niezależnych otoczone są niemal kultem.

Całe dzieciństwo spędziły podróżując po Stanach Zjednoczonych z rodzicami, którym nieobca była sztuka alternatywna, a nawet szamanizm. Nietypowe wychowanie wpłynęło na ich dalsze losy. Bianca zamieszkała na nowojorskim Brooklynie, a Sierra wyprowadziła się do Francji i rozpoczęła naukę śpiewu operowego. Siostry spotkały się ponownie w Paryżu, gdzie rozpoczęły pracę nad wspólnymi nagraniami.

Efektem było nagranie płyty „La maison de mon rêve” wydanej przez niezależną wytwórnię Touch and Go. Charakterystyczna maniera wokalna sióstr, nietypowe instrumentarium, psychodeliczne teksty i barwny styl zaintrygowały słuchaczy i media.

Równie entuzjastyczne recenzje zyskały ich kolejne wydawnictwa: „Beautiful Boyz”, „Noah’s Ark” i „The Adventures of Ghosthorse and Stillborn”. Muzyka CocoRosie to połączenie akustycznych brzmień gitary i harfy z surowymi elektronicznymi dźwiękami wytwarzanymi przez baterię przedziwnych przedmiotów, wśród których znajdziemy nawet dziecięce zabawki.

Na płytach gościnnie wystąpiły najciekawsze postacie alternatywnej Ameryki – Antony Hegarty, lider grupy Antony And The Johnsons oraz Devendra Banhart, najbardziej rozpoznawalna postać sceny neo-folk. Producentem najnowszego albumu CocoRosie jest Valgeir Sigurðsson znany ze współpracy z Björk.

DATA: 4-6 lipca 2008
MIEJSCE: GDYNIA, Lotnisko Gdynia-Kosakowo
CENY KARNETÓW:
od 1.X karnety bez pola namiotowego 219 PLN, z polem namiotowym 239 PLN
od 15.II karnety bez pola namiotowego 269 PLN, z polem namiotowym 289 PLN
oraz bilety jednodniowe 140 PLN
BILETY DO NABYCIA: www.opener.pl oraz w sieci punktów www.ticketpro.pl i www.eventim.pl 
ORGANIZATOR: Alter Art 
Więcej informacji na stronach www.alterart.pl oraz www.heinekenmusic.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →