Masowy protest holenderskiej branży klubowej

Fot. Unsplash
News
Protest

W najbliższą sobotę (21.08) odbędzie się masowy protest (Unmute Us), przeciwko restrykcjom epidemicznym. W największych holenderskich miastach na ulice wyjdzie ponad 1000 organizacji z branży eventowej.

Holenderska branża eventowa masowo zaprotestuje już w tę sobotę

Protest rozpocznie się o godzinie 14:00 w Groningen, Nijmegen, Utrechcie, Rotterdamie i Amsterdamie. Głównym postulatem marszu jest całkowite zniesienie zakazu organizacji imprez masowych od 1 września 2021 roku. Około 12 tys. osób przez 3 godziny da wyraz swojej obawie przed bankructwem i niezadowoleniu. Imprezy na dziko są na terenie Holandii organizowane już od dłuższego czasu, jednak branża zarabiająca na legalnych eventach jest w bardzo złej sytuacji finansowej.

Zapowiedź marszu protestacyjnego wyemitowała lokalna stacja telewizyjna w Amsterdamie – AT5. Nagranie jest dostępne w serwisie Youtube (z możliwością włączenia napisów tłumaczonych przez translator).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

News o Unmute Us w lokalnej stacji telewizyjnej AT5

Ustępujący premier Mark Rutte (lider Partii Ludowej na Rzecz Wolności i Demokracji), zapowiedział, że decyzją rządu do 20 września obowiązuje całkowity zakaz urządzania imprez masowych. Na eventach pod gołym niebem, natomiast nie może przebywać więcej niż 750 osób zgromadzonych w jednym miejscu. Organizatorzy zaplanowanych na początek września festiwali twierdzą z kolei, że są w stanie zorganizować je w sposób możliwie jak najbezpieczniejszy.

„Stop arbitralności! Żądamy, aby wydarzenia mogły odbywać się ponownie na pełnych obrotach od 1 września 2021 r.” Z tym przesłaniem organizatorzy, dostawcy, artyści i goście z branży eventowej zaprotestują przeciwko polityce gabinetu w sobotę w Amsterdamie i czterech innych miastach. – To, że nie jest bezpiecznie, nie jest już słusznym argumentem – mówi inicjator marszu Jasper Goossen.

Unmute us

Unmute us

Czy protest branży klubowej i eventowej okaże się skuteczny? Dowiemy się już w przyszłym tygodniu. O sytuacji w Holandii będziemy Was informować na bieżąco.

„Szybko zmierzamy w kierunku objęcia szczepieniami 85 procent dorosłej populacji, a do 1 września każdy, kto chce, może zostać zaszczepiony. Jeśli wydarzenia w szczytowym okresie szczepień nadal nie mogą mieć miejsca, kiedy to nastąpi?” Strony podkreślają, że za granicą odbywały się już różne imprezy i festiwale na dużą skalę.

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →