Analogowy Mark Henning – WYWIAD!

Wywiad

Z okazji zbliżających się 1. urodzin internationaldayoff.com postanowiliśmy porozmawiać z artystą, który już w najbliższy piątek wystąpi w Poznaniu - Markiem Henningiem!

Reklama

Mark Henning to niezwykle utalentowany producent, po którego numery sięgają takie gwiazdy jak: Ricardo Villalobos, Luciano, Richie Hawtin, Akufen czy też Loco Dice. Wydany w 2008 roku debiutancki album artysty „Jupiter Jive” dla legendarnej brytyjskiej wytwórni Soma Recordings spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem i otworzył Henningowi drzwi do dalszej kariery. Obecnie Mark podróżuje po całym świecie grając w najbardziej znanych klubach. 

 

 

Już w najbliższy piątek Mark Henning zagra w poznańskim klubie Cafe Mięsna z okazji 1. urodzin internationaldayoff.com. Postanowiliśmy porozmawiać z artystą i spytać się go o to co przygotował na swój występ w stolicy Wielkopolski.

 

WYWIAD: Mark Henning

Twoja pierwsza EP’ka ukazała się w 2004  roku nakładem wytwórni Freude am Tauzen. Wydaje się, że od tamtego czasu wiele się zmieniło w Twoim podejściu do produkowania muzyki?

Tak, to prawda. Moja muzyka zmieniła się, tak samo jak zmienił się mój gust muzyczny. Wtedy bardzo podobał mi się cały klimat click-house – to było dla mnie coś świeżego, taka miła odskocznia od tech-house’u czy też hard techno. Obecnie nie interesują mnie już skomplikowane szczegóły w utworze, a raczej cała jego idea, skupianie się na kluczowych elementach jak dobry hi-hat czy perkusja i połączenie tego w ciekawą całość.

 

 

Produkowane przez Ciebie numery ukazują na światowej sławy labelach jak Clink, Trapez czy też Soma. Czy jesteś związany z którąś z nich w jakiś szczególny sposób?

Wydaję muzykę dla tych wytwórni, jednak nigdy nie starałem się o to w jakiś szczególny sposób. To po prostu samo przyszło. Mam dobre relacje ze wszystkimi labelami, z którymi współpracuję. Oczywiście z niektórymi z nich kontakt jest większy, a z innymi mniejszy. Wspaniałym doświadczeniem było poznać całą załogę Clink. To właśnie za jej pośrednictwem mogłem wydawać swoje mroczniejsze utwory. Jestem także bardzo dumny, że pracowałem z Soma – to kawał historii w świecie muzyki elektronicznej. W 2011 roku będą obchodzić swoje 20 urodziny. Z drugiej strony jestem również otwarty na pracę z młodszymi wytwórniami jak Hypercolour i Cityfox.

 

Do jednej z fotografii pozujesz z syntezatorem Roland Jupiter. Używasz   syntezatorów i maszyn analogowych ?

Na początku produkowałem muzykę używając tylko komputera, dopiero od niedawna zacząłem używać maszyn analogowych. Teraz nie mogę sobie wyobrazić tworzenia muzyki bez nich. Jest tyle różnych fantastycznych dźwięków, które można z nich wydobyć. 80 % brzmień w moich numerach tworzonych jest właśnie na sprzęcie analogowym. Uwielbiam dźwięki mojego Jupitera 6 Synth i surowość dźwięku Jomoxa 888. Być może mój gust zacznie się zmienić, jednak obecnie jestem nastawiony na produkcję bardziej surowych, prostych i oldschoolowych brzmień, a nie skomplikowanych cyfrowych.

 

Kto był dla Ciebie najwiekszą inspiracją do tworzenia muzyki?

Wszystko zaczęło się od Michaela Jacksona. Później przyszła era The Chemical Brothers, Prodigy i Daft Punk. LTJ Bukem także miał na mnie ogromny wpływ. To mój ulubiony producent drum’n’bass.

 

 

Jesteś nieustannie w podróży, jeździsz po całym świecie i grasz na imprezach. Czy masz jakiś wyjątkowe miejsce, gdzie uwielbiasz grać i do którego chętnie wracasz?

Grałem m.in. w Japonii, Ameryce Północnej, Australii, Rosji. Najbardziej jednak uwielbiam występować w Europie Środkowej. Wydaje mi się, nie wiedzieć czemu, że moja największa rzesza fanów jest w Szwajcarii. Oczywiście w Berlinie czuję się bardzo dobrze.

 

Byłeś już w Polsce ? Czego możemy się spodziewać po Twoim występie? 

W 2006 roku grałem w Krakowie. Czekam jednak z niecierpliwością na imprezę w Poznaniu. Powiedziano mi, że klub jest mały i bardzo undergroundowy. Nie mogę się już doczekać!

 

Grasz na imprezie urodzinowej internationaldayoff.com. Czy przygotujesz coś specjalnie na tę okazję ?

Tak! Planuję wypróbować kilka swoich nowych numerów, które nie zostały jeszcze wydane. Możecie już się przygotowywać na prawdziwą mieszankę Techno i House!

 

Dzieki za rozmowę i do zobaczenia!

 

Go to Beatport.com Get These Tracks Add This Player


Polub muno.pl na Facebooku: