Marihuana dostarczana legalnie pod same drzwi? Witajcie w Toronto!

fot. GreenPointShop
News
Marihuana prosto do domciu

Mieszkający w Toronto palacze mogą już kupować marihuanę za pośrednictwem Uber Eats.

Marihuana prosto pod drzwi

W Toronto obywatele w wieku +19 mogą oficjalnie kupić „trawkę na żądanie” w aplikacji Uber Eats. Firma dostarczająca jedzenie nawiązała współpracę z Leafly, internetowym sprzedawcą marihuany, aby połączyć klientów z lokalnymi dyspensariami.

Aby zamówić produkty z konopi indyjskich w aplikacji Uber Eats, użytkownicy mogą wybrać opcję „Cannabis”, dalej muszą wyszukać pobliskich sprzedawców, a po wybraniu jednego z nich zostaną poproszeni o zweryfikowanie swojego wieku. Podobnie jak w przypadku zamawiania jedzenia otrzymają powiadomienie, gdy ich zamówienie zostanie zaakceptowane przez sprzedawcę. W momencie dostawy klienci będą musieli zweryfikować swój wiek i trzeźwość przed certyfikowanym personelem CannSell.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Marihuana dostarczana legalnie pod same drzwi? Witajcie w Toronto!
fot. Weednews

Sposób na podziemny rynek

Według Leafly jest to pierwszy raz, kiedy dostawa marihuany jest dostępna na platformie do zamawiania żywności, takiej jak Uber Eats. Dostawa od licencjonowanych sprzedawców jest realizowana przez pracowników CanSell, programu edukacyjnego dla sprzedawców konopi indyjskich z siedzibą w Ontario. Leafly i Uber Eats twierdzą, że ta współpraca pomoże rozwiązać problem podziemnego rynku marihuany.

Wdrożenie takiej usługi ma przyczynić się również do zmniejszenia liczby osób, które prowadzą samochód na haju. Jedno badanie z Public First pokazuje, że około 14% użytkowników prowadzi samochód w ciągu dwóch godzin od spożycia marihuany.

Nie jest jasne, kiedy i czy to partnerstwo zostanie rozszerzone na resztę Kanady (lub nawet na Stany Zjednoczone), ale Uber twierdzi, że nie ma formalnych planów rozszerzenia tej konkretnej oferty na klientów w USA, ponieważ legalność konsumpcji marihuany różni się znacznie w zależności od stanu.              Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →