Kwaśny Marco Bailey jedzie po bandzie. Jak brzmi kolejny singiel z nadchodzącego albumu?

Fot. Marco Bailey / Facebook
News

Ponad 50 lat na karku i blisko 30 lat muzycznego doświadczenia. Wzór dla wielu młodszych od siebie idzie jak burza i ani myśli o emeryturze. 10 grudnia wypuści w świat swój pierwszy od 4 lat longplay, więc póki jest jeszcze czas, zapowiada go na różne sposoby. For the Love of the Bassline autorstwa Marco Bailey'a to jeden z 15 utworów Surreal Stage, który podobnie jak Temper z 2017 roku, ukaże się nakładem własnej wytwórni Materia.

Lata lecą, a Marco Beelen trzyma formę niczym swoja młodsza wersja z lat 90. Zaczynał jako DJ Marco Bailey pod koniec lat 80., prezentując eklektyczne sety składające się ze wszystkiego – od punka po oldschoolowy hip-hop. Produkcyjne początki nacechowane trancem w postaci Place To HeavenCandid Camera, belgijska legenda z upływem lat zamieniła na techno, w którym – co da się zauważyć – nie brakuje inspiracji rokiem 1994 (patrz Xytrik – Album Sampler).

Marco Bailey – For the Love of the Bassline – Materia

Marco Bailey w acidowej odsłonie

Album Surreal Stage stoi przed nie lada wyzwaniem – dorównać swojemu poprzednikowi nazwanym przez samego autora za „najlepszą reprezentację jego brzmienia”. Na chwilę obecną podobnych deklaracji względem najnowszego wydawnictwa artysty nie znaleźliśmy, w przeciwieństwie do kolejnego wypuszczonego singla zapowiadającego nadchodzący krążek.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Ponad 6 minutowy For the Love of the Bassline to jedna z najmocniejszych pozycji w zestawieniu. Mocno acidowy, od samego początku dający się mocno we znaki. Choć w przeszłości zdarzało się, że Bailey osiągał efekt „wow”, organicznie budując każdy utwór, nie spiesząc się z jego zakończeniem, tak w przypadku większości utworów dostępnych na Surreal Stage mamy do czynienia z prawdziwą jazdą po bandzie. Jak Wam się podoba acidowy Marco? Nie za kwaśny?

Marco Bailey, Materia

Pełna tracklisa:

 1. Surreal Stage
 2. Nuri
 3. Xytrik
 4. Brenton
 5. Dart
 6. Insert
 7. Unconstrained Move
 8. Lhasa
 9. Grow Silently
 10. For The Love of The Bassline
 11. Days of Yore
 12. Globe
 13. The Invisible Fog
 14. June
 15. The Black Pearl

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →