Marcin Krupa – Nobody Lefts With Me EP

1 764
Recenzje

Info

Data wydania:
2012/01/23
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Twórczość Marcina Krupy opisywaliśmy kilkukrotnie i większości naszych czytelników postać ta jest dobrze znana. Po dobrej EP’ce ‚Dancing In Adria’, artysta powraca z nowymi produkcjami, również wydanymi nakładem jego własnej wytwórni.
Tytułowy ‚Nobody Lefts With Me‚ wprawia słuchacza w stan lekkiej nerwowości. Jego mroczna atmosfera stopniowo budowana jest przy pomocy charczącej linii basowej, chandrycznej melodii oraz chłodnego, wyzbytego z emocji wokalu. Utwór wpisuje się w kanony modnych obecnie produkcji sygnowanych nazwiskiem choćby Jamiego Jonesa.
Adrian Rodriguez ma na koncie kilka ciekawych produkcji jak ‚Freak Lover’ czy ‚A Song For Her’. Tym razem o dobrym stylu chyba jednak zapomniał. Jego interpretacja ‚Nobody Lefts With Me’ sporo czerpie z oryginału, a kosmetyczne zmiany jak dodanie cymbałków, skoczniejszego basu czy kakofonicznej w tym przypadku melodii, ani trochę nie przyciągają.
Balsam‚ jest za to zdecydowanie bardziej koncepcyjny. W dodatku nazwa wydaje się być bardzo trafiona – po mieszance dość cierpkich i kwaśnych dźwięków pojawia się kojąca ucho, spokojna i frapująca melodia. Na plus zasługują zarówno pomysł jak i aranżacja, co czyni ‚Balsam’ najciekawszą pozycją na EP’ce.
Na dwunastym już wydawnictwie Ponton, zasmakować możemy tajemniczej, mglistej atmosfery. Całość wypada całkiem przyzwoicie, ale trzeba podkreślić fakt, że artysta porusza się po utartych już schematach, co z pewnością sprawi, że o tej EP’ce szybko zapomnimy.


PON012 : Marcin Krupa – Nobody Lefts With Me // Snippet by Ponton

PON012 : Marcin Krupa – Nobody Lefts With Me (Adrian Rodriguez Remix) // Snippet by Ponton

PON012 : Marcin Krupa – Balsam // Snippet by Ponton

Tracklista

01. Nobody Lefts With Me

02. Nobody Lefts With Me (Adrian Rodriguez Remix)

03. Balsam