Marcin Czubala – Just Away EP

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/11/14
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:
Trudno nie zgodzić się z opinią, iż Marcin Czubala sporo zawdzięcza wytwórni Mobilee. Trudno też nie zauważyć, iż label ten wiele zyskał zapraszając Polaka do swego grona. Czubala nagrał dla niemieckiej oficyny dwa ciepło przyjęte albumy, a przez ostatnie lata występował reprezentując jej barwy. Choć teraz Marcin stara się usamodzielnić stając na czele własnej wytwórni Your Mama’s Friend, to jednak nie odcina się od Mobilee, na co dowodem jest najnowsza EP-ka ’Just Away’.
’Just Away EP’ zawiera cztery zupełnie nowe produkcje Marcina. Przyznam, iż trochę obawiałem się, czy wysoki poziom zostanie utrzymany w każdym z utworów. W końcu w tym roku pojawił się album, całkiem niedawno niezła EP-ka dla własnego labela, w międzyczasie też ukazało się kilka jego remiksów. Do tego dochodzą obowiązki związane z prowadzeniem Your Mama’s Friend i regularne występy. Okazuje się jednak, iż Marcin nie wykorzystał wszystkich swoich pomysłów, a i czasu wystarczyło na realizację naprawdę dobrego, świeżego materiału!
Sporo tu wokali, głębokich basów oraz klasycznie brzmiących syntezatorów. PłynącegoJust Away’ słucha się znakomicie, podobnie jak ’Not Like This’, który przenosi nas do lat 2007-2009, kiedy to na rynku pojawiało się sporo podobnych produkcji autorstwa choćby Scope, Francoisa Duboisa czy Harolda Heatha.
Nieskomplikowany i bardzo groovy ’Pleasure Control’ sporo czerpie z klasycznych produkcji deep. Brzmi nieźle, jednak za wadę można uznać brak budowania napięcia czy też wzbudzania emocji. O jego niedoskonałościach szybko zapominamy, gdyż ostatni numer – ’Memory Lane’ – wprost zasypuje nas mnóstwem ciekawych motywów i nie pozwala nudzić się ani przez chwilę! Warto zwrócić na niego szczególną uwagę.
Marcin Czubala ma niewątpliwie dobry okres w karierze i umiejętnie to wykorzystuje. 'Just Away EP’ nie jest może dziełem przełomowym czy ponadczasowym, jednak jestem pewien, iż odniesie niemały sukces.


Marcin Czubala – Just Away – mobilee087 by mobilee records

Tracklista

01. Just Away

02. Not Like This

03. Pleasure Control

04. Memory Lane

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →