Back to Back – Marcin Czubala

Recenzje

Info

Data wydania:
2011/02/28
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Marcin Czubala związał się z labelem Anji Schneider 4 lata temu, gdy wydał pierwszą swoją EP-kę nakładem Mobilee, „Super Constellation”. Od tego czasu nagrał szereg uznanych przez DJ-ów na całym świecie EP-ek i singli, a w międzyczasie wypuścił na świat jeden album autorski. Po ponad dwóch latach, Marcin wraca z kolejnym albumem, który diametralnie różni się od poprzedniego pod kątem muzyki na nim zawartej, jej jakości oraz w sposobie, w jaki został wydany.

Pierwsza część dwupłytowej kompilacji 'Back to Back’ składa się z numerów wydanych nakładem wytwórni Mobilee w przeciągu ostatniego roku. Doskonale znane „Pushin’”, „Zoo Comunale”, oraz „Captain My Captain” znalazły się obok tych odrobinę mniej znanych numerów, w tym – na przykład – „Erotica”, oraz „Free”. Kilka zostało lekko zeditowanych, jak chociażby w przypadku „Young Mountain”, oraz „Okra Carnival”. Dla fanów wytwórni będzie to nie laba gratka, dla reszty jedynie niezła – choć bez większych rewelacji – przystawka przed zdecydowanie lepszym daniem głównym.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Drugi krążek został zarezerwowany w dużej mierze tylko i wyłącznie dla autorskich produkcji Marcina. Album najprościej i najskuteczniej można by określić jako wiosenny. Nastrój przez cały czas trwania „Back To Back” jest lekki i przyjemny dla ucha, a wokale są niemal wszechobecne. Każda z zawartych na tym krążku produkcji mogłaby spokojnie zostać zagrana w odrobinę bardziej alternatywnej stacji radiowej, w domu całość sprawdza się doskonale.

Mamy tu do czynienia z praktycznie każdą odmianą modnych ostatnio brzmień – od parkietowego house’u w postaci wspólnej produkcji Czubali z Catz n Dogz, po dobre popowe piosenki („Stay Close”), kończąc na solidnych utworach okrojonych o tradycyjna stopę 4/4 z końcowej części płyty. Nie ma tu mowy o nudzie, płyta bowiem swoją różnorodnością broni się doskonale, a każdy powinien znaleźć coś dla siebie. I choć prawda taka, że jedni pokochają ten krążek, a drudzy znienawidzą, jednego można być pewnym – jest to kawał dobrej roboty w wykonaniu jednego z najwszechstronniejszych polskich producentów.

Nie sposób pominąć doskonałej roboty Jozifa, który swoim remiksem „Loose The Man” udowadnia, że należy obecnie do grona najciekawszych producentów sceny house.


Marcin Czubala – Mountain Village by Mobilee records

Marcin Czubala feat. Affkt – Soso by Mobilee records

Marcin Czubala – Loose The Man (jozif remix) by Mobilee records


Marcin Czubala feat. Novika – Stay Close by Mobilee records

Marcin Czubala feat. Metrobox – Anna In Red by Mobilee records

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

CD 1

01. Dan Curtin – Free
02. Vincenzo – Young Mountain edit
03. Miss Kittin – All You Need
04. Anja Schneider – Pushin
05. And.Id – Erotica
06. Rodriguez Jr. – Okra Carnival edit
07. Pan-Pot – Captain My Captain
08. Czubala & Hugo – Zoo Comunale
09. Daniel Stefanik – Tripiando Los Colores
10. Sebo K – Spirits (Drum Version)

CD 2 – Marcin Czubala exclusives & collaborations

01. Marcin Czubala feat. Catz 'n Dogz – Never Give It Up
02. Marcin Czubala feat. Metrobox – Anna In Red
03. Marcin Czubala feat. Novika – Stay Close
04. Marcin Czubala – Loose The Man (jozif remix)
05. Marcin Czubala feat. Affkt – Soso
06. Marcin Czubala – Mountain Village
07. Marcin Czubala – Tamarind
08. Marcin Czubala – Spinning The Roulette
09. Marcin Czubala – Borobudur
10. Marcin Czubala – Loose The Man

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →