Maraton: 42h na 4. urodziny Schronu

Fot. Materiały promocyjne
Eventpromo News
42 godziny czystej zabawy

Z okazji swoich 4. urodzin poznański Schron zaprasza na niecodzienny event. Będzie się działo!

42 godziny czystej zabawy

„42h nieskrępowanego tańca, miłości i doświadczeń, które dostarczy ponad 20 starannie dobranych DJ-ów” – tak o swojej urodzinowej imprezie, która rozpocznie się 19 listopada i potrwa do 21 listopada pisze poznański Schron.

Line -up wygląda następująco: SHXCXCHCXSH, Zariush, Tom Palash, Keczup, Ariet, Heather Helix, Tralien, Sven Dohse, KOREA, KRZone, Kappa e Ravve, PARABELLUM, PLEBS, Młoda Polska , Lewa, Truant, ADM, OLGA, Ya.khub, Grażyna Biedroń, VVEEAA, Kacper Pogórski, null respekt, Tomas Palec, Piotr Ho.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

– Na urodziny przygotowaliśmy linę-up składający się z 24 setów, których prym wiedzie dwóch headlinerów: żywa legenda berlińskich nocy Sven Dohse oraz szwedzki duet rozsławiający mroczne techno: SHXCXCHCXSH. Ponadto chcieliśmy zaprosić do wspólnej zabawy rezydentów naszych sąsiadów z Tamy, Labu i kilku djs spoza lokalnej sceny, których pracę doceniamy. W piątek czeka Was dominacja house, a sobota to już długie granie, na którym odnajdą się fani techno. Liczymy, że jesteście dobrze kondycyjnie przygotowani do tego Maratonu! – dodaje Nikodem Hromada, booker Schronu.

Schron. Czas wielkich podsumowań i wyjątkowych emocji

Czy ekipie Schronu towarzyszą jakieś specjalne emocje przy tych urodzinach?

– Emocji jest wiele! Przede wszystkim jestem wdzięczna, że dotrwaliśmy do tych 4. urodzin i że możemy je hucznie obchodzić. Czasy były różne jak wiemy – podkreśla Aleksandra Sudolska, współwłaścicielka Schronu i dodaje: – Kiedy staram się podsumować sobie te dwa lata, dostrzegam przede wszystkim progres organizacyjny oraz pod względem kultury pracy. Schron powstał oddolnie, bez narzuconych ram, bez hierarchii, gotowych ról i zakresów obowiązków. To, co na początku wydawało się atutem i świetną zabawą, zaczęło nam z czasem strasznie doskwierać. Każdy miał swoje życie poza Schronem i nie było to do końca fajne kiedy praca wkrada się w każdy skrawek życia. Dlatego musieliśmy nad tym mocno zacząć pracować, usystematyzować stanowiska, stworzyć procesy, a właściwie wydajny system, który będzie odporny na wszelkie niuanse branży. Czy jest wydajny? Tu chyba nasza praca się jeszcze nie skończyła, ale progres jest widoczny.

Schron - fot. Helena Majewska

Schron – fot. Helena Majewska

Schron. Miejsca tworzą ludzie

Sudolska kontynuuje: – Nasze crew liczy teraz 40 osób, jak wiecie imprezy to nie tylko barmani i dje, selekcja i ochrona. To cała masa ludzi pracujących od poniedziałku do piątku (to zabawne, że dużo osób myśli, że ja pracuję głównie w weekendy, głównie nocą). Team kreatywny, team techniczny, deko team, team porządkowy, osoba odpowiedzialna za naprawy, kierownictwo baru, trochę nas jest. Żeby to wszystko było wydajne system musi być dopracowany.

Schron - fot. Helena Majewska

Schron – fot. Helena Majewska

– Myśle, że sporo słów powinno zostać poświęconym właśnie ludziom, którzy tworzą Schron, bo to ich oddanie, zaangażowanie buduje świetny klimat tego miejsca. Sądzę, że dobrze wiedzą, jak ważne dla nas są relacje w naszej ekipie i jak bardzo doceniamy ich pracę. Od pewnego momentu zespół działa intuicyjnie, nic nikomu nie trzeba tłumaczyć, nie ma żadnych spin i kontrowersji, każdy robi swoje, a nawet wspiera działania sąsiadujące. Myślę, że z takiej kultury pracy mogę być naprawdę dumna – zaznacza Sudolska.

Schron - fot. Helena Majewska

Schron – fot. Helena Majewska

Schron. Co się wydarzyło przez ostatnie dwa lata?

Na to pytanie włodarze poznańskiej miejscówki odpowiadają następująco: – W czasie pandemii staraliśmy się działać w niestandardowy sposób. Dzięki świetnej inwencji naszego ówczesnego bookera Juergi wydaliśmy kompilację Everything is Going to be all right, z utworami 50 lokalnych producentów. To działanie zdobyło pierwsze miejsce w konkursie miasta „Kultura na wynos”, a kawałki do dziś można kupić na Bandcampie. Poza tym pobawiliśmy się trochę w streamy, tu jeden projekt również wsparło miasto, co bardzo doceniamy.

Schron postanowił poświęcić pandemiczny czas na edukację: – Przeprowadziliśmy kampanię RE:NIE – mówiącą o przemocy w przestrzeniach publicznych, a szczególnie w klubach. Zorganizowaliśmy mnóstwo imprez charytatywnych – staramy się wychodzić poza ramy i pełnić swoją funkcję jakoś ośrodek kultury, a nie jedynie undergroundowy klub muzyczny. Mamy nadzieję, że ludzie, którzy przychodzą do Schronu to czują. Naszym największym sukcesem tego roku był Powiew, który zorganizowaliśmy na Helu i liczę, że w kolejnym roku również zaskoczymy – podsumowuje Aleksandra Sudolska, COO Schronu.

Schron - fot. Helena Majewska

Schron – fot. Helena Majewska

Schron – miejsce, gdzie muzyka spotyka się ze sztuką

W 1944 roku w Poznaniu, przy Uniwersytecie Ekonomicznym, powstał schron, będący wówczas zapasową siedzibą kolejowej centrali łączności. Dzisiaj funkcjonuje jako Schron – miejsce, w którym muzyka spotyka się z sztuką i historią.

Klimat u nas jest wojskowo-artystyczny. Jest to miejsce powojenne, które przez 25 lat stało nieużywane, a do którego my wprowadziliśmy muzykę, sztukę wizualną, artystów i świetnych ludzi. Bardzo ciężko było go dostosować do tego, aby był klubem. Jest obwarowany ciężkimi normami do spełnienia, ale po długich bataliach z urzędnikami się udało.

Schron

42 godzinny Maraton w Schronie – bilety

Bilety na urodzinowy 42-godzinny Maraton w Schronie są już dostępne w sprzedaży. Znajdziecie je na stronie Biletomat.pl.

Kup bilet na 42h Maraton w Schronie!

Biletomat.pl
100 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →