Malowanie dźwiękiem, ale na odwrót? Ten instrument pozwala tworzyć muzykę… malując 

fot. DJMag.com
News
Muzyka pędzlem malowana

 Artystka z Kansas City stworzyła instrument pozwalający tworzyć muzykę z użyciem klasycznych pędzli malarskich.

Muzyka pędzlem malowana

Co by było, gdyby nakładając farbę na płótno, można było usłyszeć, jak brzmi jej kolor? Odpowiedź na to fantazyjne pytanie stara się udzielić Camry Ivory. Mieszkająca w Stanach Zjednoczonych artystka stworzyła wynalazek/instrument pozwalający generować muzykę poprzez malowanie pędzlami po specjalnej powierzchni. „Narzędzie” nosi nazwę Coloratura, a jego pomysłodawczyni mówi o nim także, jako o „systemie muzycznych pędzli”.

Jak donosi KCUR-FM, Ivory zaczęła projektować Coloraturę w 2015 roku jako jednorazowy utwór performatywny dla centrum Kansas City’s Art in the Loop Series. Od tego czasu stale udoskonala instrument. Obecnie Coloratura łączy każdy pędzel za pomocą przewodów z płytką drukowaną, która wysyła sygnał do jej komputera i oprogramowania do produkcji muzyki.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Wyzwalający stan zen

Dodatkowo, dzięki własnemu wykorzystaniu Coloratury Ivory twierdzi, że dostrzega terapeutyczne korzyści płynące z połączenia muzyki, sztuki i technologii:

Naprawdę wpadam w medytacyjny przepływ i przestaję myśleć o wszystkim innym, kiedy korzystam ze swojego instrumentu. Jestem po prostu w tym rodzaju stanu zen tworzenia i czuję wielozmysłową eksplozję koloru i dźwięku

– tłumaczy artystka.

Ostatnio Ivory eksperymentuje ze skalą pentatoniczną, składającą się z czarnych klawiszy na fortepianie

Gram często w tej konkretnej strukturze akordowej, ponieważ skala pentatoniczna jest naprawdę harmonijna, a więc każda nuta jakby dobrze ze sobą gra

– wyjaśnia Ivory.

Coloratura Final Fete


Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →