Mall Grab z nową EPką. Techno, trance, acid i broken beat

News
Mall Grab: 5 utworów, które zbudowały jego markę na scenie

Wygląda na to, że Mall Grab na dobre odciął się od swoich korzeni. Na najnowszej EPce Australijczyka nie usłyszymy nic, co przypominałoby jego produkcje z początku kariery.

Mall Grab – od disco do techno

Jordon Alexander to artysta wciąż młody, przez co zmienny i poszukujący. Choć wydawać się mogło, że Mall Grab stał się już uznaną marką na scenie klubowej, to jednak jakiś czas temu Australijczyk postanowił kompletnie zmienić stylistykę tworzonej przez siebie muzyki.

Począwszy od utworów zaprezentowanych na początku ubiegłego roku, przez wydane parę miesięcy temu EPki (pierwszą pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, drugą nagraną wspólnie z Nite Fleit), aż do teraz, gdy światło dzienne ujrzała Growing Pains, najnowsza pozycja w dorobku artysty.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mall Grab o najnowszej EPce

Growing Pains, bo tak nazywa się zaprezentowana w ubiegły piątek EPka, pojawiła się nakładem należącej do Mall Graba wytwórni Looking For Trouble. Znajdziemy na niej cztery numery łączące w sobie elementy techno, trance’u, acid techno, broken beatu czy IDM. Potężnie brzmiący materiał nie ma nic wspólnego z tym, co Australiczyk produkował jeszcze parę lat temu. Sam autor tak mówi o najnowszym wydawnictwie:

To muzyka klubowa do machania głową. Pochodzi z wielu niedokończonych projektów, gdzieś pomiędzy grimem, broken beatem, ravem i electro – chciałem zrobić trochę gówna, które będzie bujać zarówno w dużej, jak i małej sali. Bawcie się dobrze. Pozytywna energia na zawsze.

Mall Grab, czyli „cokolwiek robisz, rób to dobrze”

Choć nie można odmówić Mall Grabowi tego, że niezależnie w jakim kierunku podąża jego twórczość, to jest ona na sobie znanym, wysokim poziomie, to jednak wielu fanów Australijczyka z nostalgią wspomina czasy, gdy preferował on brzmienie 4×4. Wygląda jednak na to, że Jordon Alexander porzucił klimaty deep house/disco/lo-fi na dobre, co nie oznacza na zawsze. Póki co, zarówno jego produkcje, jak i występy, stylistycznie oscylują wokół tego, co słyszymy Growing Pains.

Sety zagrane w ostatnich miesiącach przez Mall Graba, zdominowane są przez brudne, mocne brzmienie z okolic techno i acid. Podobnie jest w przypadku jego audycji w Rinse FM. Niezależnie od zapraszanych gości – w tym wspomniana Nite Fleit, Alexis, Overland, Jennifer Loveless czy Mesme – stylistyka pozostaje ta sama.

Niemal od początku 2018 roku, gdy Mall Grab na dobre związał się z Rinse FM, a następnie założył własną wytwórnię (której działalność zainaugurowały numery oscylujące między minimal techno a electro), nie usłyszeliśmy od niego nic, co znalibyśmy choćby z setu poniżej:

Mall Grab – czego spodziewać się na Audioriver Festival?

Wobec zbliżającego się Audioriver Festival, nasuwa się pytanie: jak zagra Mall Grab? Australijczyka zobaczymy w pierwszy dzień imprezy. Tego dnia na Burn Stage towarzyszyć będą mu m.in. The Black Madonna, Catz 'n Dogz czy Joana, co sugeruje przewagę muzyki house.

Czy Audioriver Festival będzie powrotem/jednorazowym wyskokiem w stylistykę znaną z czasów, gdy Jordon Alexander wydawał m.in. w Hot Haus? Przekonamy się już w przyszłym tygodniu!

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →