Guns Don’t Kill People… Lazers Do

Recenzje

Info

Data wydania:
2009/06/16
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

’Guns Don’t Kill People… Lazers Do’ to sprawka mocno rozchwytywanych producentów – Diplo, który na początku roku podsumował swoją karierę zbiorem własnych kawałków i remixów oraz Switcha, zarabiającego na chleb głównie tymi drugimi.

Panowie wymyślili ciekawą fabułę, kreując fikcyjnego Majora Lazera, który po utracie ręki zyskał zamiast niej karabin maszynowy i na latającej desce zwalcza zombie i wampiry. O tym mówili wszyscy, zaś kiedy w obieg został puszczony pierwszy numer – ‘Hold The Line’podekscytowanie wzrosło o kolejne sto procent. Super historyjka, dwójka mega dobrych producentów i do tego przezabawny, kozacki kawałek wzbogacony o jajcarskie sample? To będzie hit! 

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Przyznam, że po pierwszym wysłuchaniu albumu byłem nieco zaskoczony. Słychać, że panowie podeszli do tematu z powagą, decydując się nadać płycie dancehallowy sznyt, bez fidgetowego efekciarstwa, hipsterskiej otoczki, bassline’owego hałasowania i walenia po uszach. I właśnie to mnie zaskoczyło – przez singlowy numer nastawiłem się bardziej na przebojowość uzyskaną za pomocą niepoważnych sampli. Okazało się, że ich współpraca nie miała być jednorazowym wyskokiem, stworzonym na haju numerem, który puści się w YouTube dla żartu. Punkt dla duetu. Jeden z wielu.

Diplo i Switch wybrali się na Jamajkę i cały materiał nagrali w Tuff Gong studio. Do współpracy zaprosili lokalnych nawijaczy takich jak np. Mr. Vegas czy VYBZ Kartel, a także hajpowe Santigold czy Amandę Blank ze Spank Rock i stworzyli album będący istnym wulkanem energii, źródłem pozytywnych wibracji i utworów, które rozruszają każdego, kto je usłyszy. Takie tracki, jak wspomniany już, otwierający krążek ‘Hold The Line’, ‘When You Hear The Bassline’ z udziałem Ms Thing, ‘Mary Jane’ czy ‘Pon De Floor’ to parkietowe bomby.

Z drugiej strony mamy również reggae’owe pulsacje i bujanie w ‘Can’t Stop Now’ i ‘Cash Flow’, natomiast znakomity ‘Lazer Theme’ to z kolei wręcz rockowy wykop na taneczną orbitę. Nie sposób pominąć singlowego ‘Keep It Goin’ Louder’ z udziałem bliźniaczek Nina Sky. Trzeba sporo dystansu by polubić ten numer – dla jednych aż kipi od kiczu, dla innych to znakomity banger i nieważne, że naładowany tandetnym auto-tunem czy syntezatorami rodem z tanich potańcówek. ‘Guns Don’t Kill People… Lazers Do’ to tak naprawdę gatunkowy misz-masz oparty na dancehallowym brzmieniu. 

W łapy dostaliśmy naprawdę dobry materiał. Nowoczesna produkcja, stare studio, przebojowi MC, a wszystko podbite niebanalnym tłem w postaci rysunkowego klipu z wymyślonym superbohaterem. Diplo i Switch są w szczytowej formie i pełni zwariowanych pomysłów. Przekuwają je w szalone brzmienie, które z pewnością długo nie opuści domowego jak i klubowego sprzętu. Do perfekcji brakuje jedynie kilku drobnostek. Mimo to jeśli kiedyś gdzieś usłyszycie wybuch, to albo energia tych numerów go rozsadziła, albo swoim karabinem rozwalił go Major Lazer.TracklistaPolecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →