Machinedrum wypuszcza nowy singiel „Only One”

villagevoice.com
News
machinedrum

Machinedrum ogłosił wydanie nowej epki Psyconia. Wydawnictwo wychodzi nakładem labelu Ninja Tune. Już teraz można posłuchać singla promującego - Only One.

Album inspirowany drzewem figowym

Singiel Only One (pochodzący z epki Psyconia) to połączenie breakbeatu i specyficznego wokalu Angeliki Bess. Jest żywy i od razu wpada w ucho. Bess jest stałą współpracowniczką Travisa Stewarta (aka Machinedrum), mieszka w Nowym Jorku i jest również członkinią grupy Body Language. Na epce występuje również raper z Północnej Karoliny, Deniro Farrar (Leader of CultureRap), którego szorstkie teksty zaowocowały porównaniami do postaci, takich jak Buna B (UGK), Chrome Sparksa i uznanego producenta/autora piosenek/artysty wizualnego ze współczesnej przestrzeni indie rockowej: Jorge Elbrecha (Japanese Breakfast, No Joy).

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Machinedrum — Only One (feat. Angelica Bess)

Tytuł – Psyconia – to gra słów, łącząca „psychic” i „syconia” (liczba mnoga od słowa „syconium”). W botanice tym mianem określa się rodzaj kwiatostanu figi. Tworzy go spory, mięsisty, pusty kielich z wieloma zalążkami na wewnętrznej powierzchni. Drzewa figowe historycznie reprezentują obfitość i stworzenie w różnych religiach i kulturach świata. Koncepcja artystyczna tego albumu krąży właśnie wokół tych motywów.

Kim jest Machinedrum?

Travis Stewart urodził się w 1982 roku w Północnej Karolinie, posiada liczne aliasy (m.in. Syndrone, czy Neon Black), a swoje pierwsze niezależne wydawnictwo wypuścił w 1999 roku. Opanował zarówno instrumenty elektroniczne, jak i tradycyjne i wykorzystywał je na zmianę w swoich pierwszych produkcjach. W wywiadzie udzielonym dla magazynu XLR8R podzielił się natomiast swoimi spostrzeżeniami na temat pracy w studio.

Machinedrum

Według niego posiadanie czystej i uporządkowanej przestrzeni jest kluczem do wydajnej pracy. Jeśli twoje stanowisko jest brudne lub chaotyczne, odzwierciedli się to w wytworach twoich działań artystycznych. Nie trzyma też w jednym miejscu syntezatorów, których nie planuje przy danym projekcie użyć. Kolejny tip od Machinedrum: zawsze znajdź czas na trening muzyczny.

Machinedrum — U Betta

Na muno.pl pisaliśmy z kolei o albumie GoGo Penguin GGP/RMX. 11 artystów wzięło na warsztat utwory tej kapeli i zremiksowali je w swoim stylu. Machinedrum dorzucił swoją cegiełkę w postaci tracka Atomised.

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →