M.I.A. zapowiada nietypową sprzedaż własnej sztuki

Mat. prasowe
News
M.I.A. też gra w tokeny

M.I.A.  dołącza do grona artystów, którzy z wielkim entuzjazmem zaczęli korzystać z technologii NFT.

Tokeny NFT: cyber-sztuka XXI wieku

Non-Fungible Token, w skrócie nazywany NFT, to tzw. „niewymienialny” token. Nazwa ta odnosi się do niezbywalności praw do dzieła z nim związanego. Posiadacz takiego tokena staje się jedynym prawowitym właścicielem danego utworu – co w przypadku sztuki cyfrowej, którą – jak wszyscy wiemy – można bardzo łatwo wykradać, kopiować i rozpowszechniać, stanowi jedyne w swoim rodzaju potwierdzenie prawa własności. Osoba, która kupi wybrane przez siebie dzieło w formie NFT, automatycznie uzyskuje gwarancję jego oryginalności, co przekłada się też na samą wartość produktu.

M.I.A. też gra w tokeny

Korzyści, jakie wypływają ze sprzedaży szerokiej gamy produktów w sieci dzięki NFT, przekonały do siebie wielu artystów. Z wielkim sukcesem swoje aukcje przeprowadziła ostatnio Grimes, a także Azealia Banks i Mark Cuban (wszyscy oni sprzedali swoje utwory za kilka milionów dolarów). Teraz to tego grona dołącza M.I.A.

Pochodząca ze Sri Lanki brytyjska wokalistka, wystawi na sprzedaż nieruchomy obraz graficzny GIFTY 1, stanowiący część większej serii NFT GARAGE DANCE. GIFTY 1 jest opisany w informacji prasowej artystki, jako obraz zamykający jej 25-letnią karierę w roli twórczyni cyfrowej.

m.i.a. sprzedaje tokeny

Zapowiedź aukcji Gifty 1

Dopiero teraz pojawiło się odpowiednie wirtualne miejsce, gdzie mogę pokazywać swoje prace i sprzedawać je – stwierdziła M.I.A.

Dzieło będzie można kupić przez 24 godziny, począwszy od czwartku, 8 kwietnia. Po wydaniu GIFTY 1 nastąpi kolejny drop NFT o nazwie KALA COYN, który powstał w 1996 roku.

KALA COYN i seria GARAGE DANCE to żywe, oddychające, psycho-spektralne płótno. Wizualnie jest to istne szaleństwo i ucieleśnienie wszystkiego, co kocham w sztuce cyfrowej – komentuje artystka.

M.I.A. – Bad Girls

Polub muno.pl na Facebooku:

Sprawdź także


M.I.A. powraca z nowym utworem

11 września 2020
M.I.A. zapowiada nietypową sprzedaż własnej sztuki

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.