Luzowania obostrzeń ciąg dalszy. Minister Zdrowia podaje konkretne daty

fot. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
News
luzowanie obostrzeń nowe daty konferencja 2 czerwca Adam Niedzielski

Minister zdrowia, Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej drugiego czerwca spointował sytuację epidemiologiczną w Polsce i zapowiedział kolejne daty luzowania obostrzeń. Czy to oznacza definitywny powrót koncertów oraz imprez?

Luzowanie obostrzeń – kiedy zmiany?

Nie da się ukryć, że już pierwsza minimalizacja reżimu sanitarnego wprowadzonego w związku z pandemią koronawirusa, przyniosła obywatelom niemałą ulgę. Nie mówię tu nawet o możliwości wyjścia do kina, wybrania się do kawiarni, czy restauracji, ale nawet o sposobności udania się na spacer bez maseczki. Od końca maja cieszymy się tą względną wolnością, którą po długich miesiącach lockdownu zaczęliśmy po prostu doceniać. Dotychczasowe zasady reżimu sanitarnego zostają wydłużone od 6 do 25 czerwca. Oprócz tego wprowadzono nowe reguły dotyczące targów oraz organizowania zgromadzeń.

W pierwszym etapie luzowania wprowadzamy stosunkowo niewielkie zmiany

– powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski

luzowanie obostrzeń nowe daty konferencja 2 czerwca Adam Niedzielski

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

Luzowanie obostrzeń – pierwsze zmiany już 6 czerwca

  • Organizowanie targów oraz wystaw będzie możliwe pod rygorem stosowania się do wymogów reżimu sanitarnego. Wprowadzony wymóg to jedna osoba na piętnaście metrów kwadratowych.
  • Identyczne ograniczenie będzie obowiązywać w salach zabawach dla dzieci, które do tej pory pozostawały nieczynne.
  • Imprezy oraz zgromadzenia będą mogły się odbywać – obowiązuje limit do 150 osób. Oznacza to, że w zorganizowanych eventach będzie mogło brać udział trzy razy więcej ludzi, niż do tej pory. Minister zdrowia wyraźnie wskazał, że spontaniczne zgromadzenia nadal są zakazane.
  • transporcie zbiorowym maksymalne obłożenie to 75 % dostępnych miejsc. Zakrywanie ust i nosa maseczką wciąż obowiązuje.

Oprócz tego, od poniedziałku, 7 czerwca, rodzice będą mogli zapisywać na szczepienie dzieci i młodzież w wieku od 12 do 15 lat.

Do limitów nie będą wliczane osoby zaszczepione – dotyczy to imprez, wydarzeń masowych, ale też targów czy konferencji. Organizator imprezy będzie zobowiązany do sprawdzenia, czy dany uczestnik imprezy jest zaszczepiony i nie wlicza się do limitu. Uczestnik natomiast będzie zobowiązany do udowodnienia, że został zaszczepiony. Po 10 czerwca planujemy powszechne udostępnienie aplikacji, która będzie czytnikiem, pozwalającym bezpośrednio odczytać potwierdzenie szczepienia

– wyjaśnił minister Niedzielski.

luzowanie obostrzeń nowe daty konferencja 2 czerwca Adam Niedzielski

Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta

Luzowanie obostrzeń  – co z klubami i koncertami?

Nadal niestety nie wiemy, jak będzie funkcjonować branża muzyczna. Koncerty w plenerze naturalnie się odbywają, a także wydarzenia w filharmoniach, teatrach, czy operach. Powtarzamy więc pytanie, które zadajemy właściwie nieustannie od listopada: co z klubami?

Tu trzeba będzie w większym stopniu przypilnować zasad reżimu sanitarnego i limitu osób. To jednak zgromadzenia na dużą skalę. Rozmawiamy o tym w kontekście 26 czerwca. Podejmując decyzje o obostrzeniach, bierzemy pod uwagę sytuację epidemiczną, ale także i to, jak wygląda polityka w zakresie obostrzeń w Europie. Jesteśmy krajem, który ma stosunkowo liberalne obostrzenia

– powiedział Adam Niedzielski

Minister Zdrowia zapowiedział jednak, że przedstawiony grafik luzowania obostrzeń może zostać zmieniony. Jest on bowiem zależny od wzrostu lub spadku ilości zakażeń. Prawdopodobnie w najbliższy poniedziałek, czyli 7 czerwca, usłyszymy dodatkowe informacje. Będą one tyczyć się dalszego planu likwidacji obostrzeń na okres wakacyjny.

Przeczytaj: Będzie obowiązkowa weryfikacja zaszczepionych na koncertach plenerowych

Kolejna konferencja prasowa zostawiła więc branżę muzyczną bez jednoznacznej odpowiedzi. Ponownie więc: disappointed but not surprised.


Biletomat.pl ma nowe rozwiązania dla organizatorów eventów

Bez względu na to, jak będą zmieniać się regulacje dotyczące wydarzeń na żywo, organizatorzy muszą być gotowi na wszystko.

Jednym z rozwiązań, które proponuje serwis Biletomat.pl są kolektory osób skanujących bilety, które „wczytują” kod QR osób zaczepionych. Nie ma potrzeby dodatkowej weryfikacji uczestników wydarzenia, ani zapewnienia dodatkowego oprogramowania przez organizatora. W jednym procesie skanowania pobierane są wszystkie potrzebne informacje.

Bilety na nadchodzące festiwale, koncerty, wydarzenia muzyczne i rozrywkowe znajdziecie w serwisie Biletomat.pl i aplikacji Tango.

Tango #idęwtango

Tango #idęwtango

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert lub imprezę

Biletomat.pl
50 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →