Convivial

Recenzje

Info

Data wydania:
2008/11/11
Ocena:
Wytwórnia:
Artysta:

Convivial to piąty album Sasu Ripatti`ego jako Luomo. Najbardziej przystępne oblicze Vladislava Delaya w najnowszej odsłonie to ponad godzina ciepłych bitów, syntezatorów i charakterystycznych dla niego dubowych pogłosów.

Tym razem Sasu zaprosił do wspólnego nagrywania wielu znakomitych gości. Wystarczy wspomnieć, że wokalnie wsparli go Robert Owens czy Sascha Ring znany jako Apparat.

 

Krążek składa się z dziewięciu znakomitych kompozycji, które z pewnością spodobają się fanom poprzednich albumów Fina.

Otwierający album „Have you ever” z udziałem Cassy to jeden z moich typów na hit. Dalej jest równie dobrze, nie ma monotonii ani ciągłego grania 4/4. „Love You All” , w którym swoje wokalne umiejętności prezentuje wcześniej wymieniony Apparat brzmi jakby to sam Sascha był autorem całego utworu.

Album zamyka „Lonely Music Co.” z udziałem Johanny Livanainen, najspokojniejszy z całej dziewiątki utwór, który idealnie pasuje jako ostatnia kompozycja.

Fanom projektów wydawanych pod szyldem Delay czy The Dolls ten album może wydać się wręcz popowy, piosenki wpadają w ucho na tyle, że można je sobie nucić ale jest to raczej zaleta niż wada.

Convivial to idealne lekarstwo na jesienną szarówkę, słuchając jej na pewno poczujecie ciepło płynące z głośników prosto do waszych uszu. Płyta buja i sprawdzi się zarówno w klubie jak i w domu. Album nie przebija może poprzednich dokonań spod szyldu Luomo, reprezentuje jednak  wysoki poziom i utwierdza, że płyty Sasu można kupować w ciemno.

 

Chciałbym więcej takiego „popu” serwowanego przez krajowe radiostacje!

Polub muno.pl na Facebooku:

Tracklista

Tracklista:

1. Have You Ever (w/ Cassy)
2. Love You All (w/ Sascha Ring aka Apparat)
3. If I Can’t (w/ Jake Shears)
4. Nothing Goes Away (w/ Sue Cie & Johanna Iivanainen)
5. Robert’s Reason (w/ Robert Owens)
6. Slow Dying Places (w/ Johanna Iivanainen)
7. Sleep Tonight (w/ Johanna Iivanainen)
8. Gets Along Fine (w/ Chubbs)
9. Lonely Music Co. (w/ Johanna Iivanainen)