LTJ Bukem [UK] & MC Conrad w Polsce!

News

Już w najbliższy wtorek 14 sierpnia w warszawskim beach barze La Playa wystąpią jedni z najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli drum'n'bassowych rytmów: Ltj Bukem oraz Mc Conrad

Warszawska La Playa Music Bar to wyjątkowe miejsce, które łączy rekreację oraz wypoczynek z wyśmienitą zabawą klubową. Wyjątkowy klimat, niepowtarzalny widok na Stare Miasto, najczystszy nadwiślański piasek, a wieczorem doskonała muzyka sprawiają, że lato w mieście stanie się przyjemnością. Idea plaży w Warszawie jest oparta na podobnych tego typu projektach w stolicach europejskich państw, m. in. najsłynniejszej plaży w Paryżu. Klub jest miejscem, które jest atrakcyjną alternatywą dla tych wszystkich, którzy miesiące letnie spędzą w stolicy…

LTJ Bukem (Danny Williamson)

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Brytyjski muzyk sceny drum and bass, związany z jazzującą, 'atmosferyczną’ odmianą d’n’b. Założył wytwórnię płytową Good Looking Records. Danny Williamson urodził się i wychował w Watford w Wielkiej Brytanii. W dzieciństwie ćwiczył grę na fortepianie. Jako nastolatek odkrył dla siebie jazz, odmianę fusion. W tym czasie grał nawet w zespole funkowym.

W późnych latach osiemdziesiątych postanowił zostać DJ-em. We wczesnych latach dziewięćdziesiątych już jako producent, przyczynił się do wydania takich klasyków gatunku jungle jak „Demon’s Theme” (1991), „Atlantis” czy „Music” (1993).

W połowie lat dziewięćdziesiątych jego sława producenta nieco przycichła, sam LTJ Bukem zaś udzielał się w legendarnym Londyńskim klubie Speed, a także organizując swoją wytwórnię Good Looking Records. Pierwsze wydane przez nią kompilacje z serii Logical Progression podkreśliły jazzowe i ambientowe wpływy w drum and bass. Powstały w ten sposób podgatunek zyskał nazwę „inteligentnego drum and bass”, choć sam jego twórca sprzeciwiał się temu określeniu, niezadowolony z powstałej w ten sposób sugestii jakoby inne odmiany jungle nie były inteligentne.

W odłamach wytwórni Good Looking – Looking Good Records oraz Earth rozwijał muzykę lounge i downtempo. Wśród artystów którzy zyskali w tym czasie rozgłos znajdują sie między innymi Blame, Seba, Big Bud, Blu Mar Ten, Future Engineers, Artemis, PFM, Tayla, Intense czy Rantoul.

16 lipca 1995, wraz z MC Conrad’em wystąpili w sławnej audycji BBC Radio 1 – Essential Mix. W roku 2000, we własnej wytworni, wydał debiutancki, solowy, dwupłytowy album „Journey Inwards”. Wydawnictwo to ujawniało silny wpływ jazzu fusion na autora. W roku 2001 fragmenty „Journey Inwards” zostały zmiksowane przez Herbie Hancock’a na EPce „The Essence”.

W ramach „Unlucky for some -World Tour” zagra w La Playa – 14.08 ze swoim stałym MC Conrad’em. Jego seta suportuje ekipa współorganizująca imprezę czyli Bass Kontrass w składzie Sesiz, Ant, TM Dag wspomagani przez MC Sqbass’a.

[więcej]

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →