LSDXOXO nie przestaje zaskakiwać. Nowy klip i utwór inspirowany… pop-punkiem

fot. YouTube/lsdxoxo
LSDXOXO

Debiutancki album artysty z Filadelfii coraz bliżej. Choć LSDXOXO ma wyrobione miejsce na scenie od dobrej dekady, dopiero teraz poznajemy szczegóły jego pierwszego LP.

Mieszkający na co dzień w Berlinie DJ i producent Raushaan Glasgow, znany szerzej jako LSDXOXO, nie boi się eksperymentować. Choć ma na koncie już kilka świetnych EP-ek, jak i listę udanych współprac, dalej czekamy na jego pierwszy LP. Przedsmak nadchodzącej płyty możemy usłyszeć na singlu DRaiN.

Glasgow od Stanów po Europę

Choć LSDXOXO urodził się w Filadelfii, renomę wyrabiał sobie na nowojorskiej scenie. Swój pierwszy mixtape, Spit or Swallow, wydał już w 2010 roku. Doczekał się on aż sześciu kontynuacji, z mixtapem SOS7 zamykającym serię. Poza w sumie dwunastoma składankami LSDXOXO od początku swojej kariery wydał już trzy EP. Ostatnia z nich – Dedicated 2 Disrespect, ukazała się w maju ubiegłego roku.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Mniej więcej po 2014 roku aktywność Glasgowa na scenie wyraźnie się zmniejszyła. Jedak przeprowadzka do Berlina znacząco przysłużyła się artyście. Od roku LSDXOXO coraz częściej publikuje nową muzykę. Ostatnio mogliśmy go usłyszeć również w gościnnym udziale u VTSS.

Inspiracje LSDXOXO

Pierwszy utwór z nadchodzącej debiutanckiej płyty Glasgowa stawia wysoko poprzeczkę. Zapowiada przede wszystkim odważne eksperymenty. Bezpośrednią inspiracją do singla DRaiN jest bowiem gatunek pop-punk, na którym wychował się artysta z Filadelfii.

Chciałem stworzyć utwór, który byłby w stanie przemówić do mnie w okresie dojrzewania. Chciałbym, żeby w ten sposób przemawiała do mnie popkultura w moich młodzieńczych latach. W tamtych czasach w muzyce pop wyjątkowo trudno było znaleźć reprezentację homoseksualnej miłości, zwłaszcza alternatywnej i czarnej. Dlatego właśnie stworzyłem tę piosenkę: by wysłać ją w czasie do małego LSDXOXO.

– komentował wydanie nowego singla Glasgow

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →