Low Island. Nadchodzi debiut ulubieńców Matthew Herberta i Petera Gabriela

News
Low Island

Low Island mają coś, co z jednej strony spodoba się fanom Caribou, z drugiej TV on the Radio, a z trzeciej Jungle. Ich brzmienie pokazuje, że nu-disco i art-rock wciąż mogą tworzyć udane i świeże połączenie. W krótkim czasie zdążyli zostać ulubieńcami Petera Gabriela, wylądować na ścieżce dźwiękowej FIFY 2021 oraz dorobić się remiksu od Matthew Herberta. Poznajcie ich, zanim zrobi to cały świat po zbliżającej się premierze debiutanckiego albumu.

Sami przyznają, że wypadkowej ich inspiracji należy szukać gdzieś między pełną pozytywnej energii twórczością Caribou, a magią spowijającą Radiohead z okresu In Rainbows (zresztą Phil Selway – podobnie jak m.in. Annie Mac czy Peter Gabriel (!) – to ich zadeklarowany fan). Od chwili wydawniczego debiutu (w formie EPki Just About Somewhere), mającego miejsce w roku 2017, Low Island lawirują wokół podbitej tanecznymi wibracjami alternatywy, w której pobłyskują wpływy disco, indie rocka czy synth popu. Zresztą wystarczy posłuchać Feel Young Again.

Low Island – Feel Young Again

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Low Island. Parkiet wciąż kocha gitary

Dwie pierwsze EPki zespołu, obie wydane we wspomnianym 2017, prezentują udany mariaż zgrabnej elektroniki i muzyki gitarowej, w której odnaleźć można echa takich nazw jak Wild Beasts czy Miike Snow. Nad wszystkimi dźwiękami unosi się przyjemny, ciut senny głos Carlosa Posady, wokalisty formacji, przywodzący momentami skojarzenia z RY X.

Od samego początku ich poczynania pilnie śledzą brytyjscy krytycy, którzy zresztą nie szczędzą pochwał. Low Island komplementowały redakcje NME, Clash czy The Independent. Kwartet z Oxfordu zdaje się mieć papiery na to, by stawiać go obok takich nazw jak Van She czy wspomniane Jungle. Panowie próbują to udowodnić w najnowszym singlu zatytułowanym I Do It For You.

Low Island – I Do It For You

Low Island. W drodze do dłuogrającego debiutu

To czwarty utwór, po Don’t Let The Light In, In Your Arms i Feel Young Again, pochodzący z debiutanckiego longplaya Low Island. Płyta If You Could Have It All Again ma ukazać się 16 kwietnia. Na wydawnictwo będzie składać się łącznie dwanaście utworów.

Low Island

Low Island

Za produkcję I Do It For You odpowiada nie byle kto, bo Totally Enormous Extinct Dinosaurs. Znając zamiłowanie Orlando Higginbottoma do nieoczywistych eksperymentów, nie powinniśmy dać się zmylić niespiesznemu, muśniętemu rockowym sznytem singlowi. Podobnie jak TEEDowi, członkom zespołu z Oksfordu także bliskie są taneczne brzmienia. Najlepszym przykładem niech będzie zaprezentowany kilka miesięcy temu singiel Don’t Let The Light In (także wyprodukowany przez Totally Enormous Extinct Dinosaurs, który odpowiada za brzmienie paru numerów na nadchodzącej płycie), który… mogą kojarzyć miłośnicy gry FIFA 2021.

Low Island – Don’t Let The Light In

Low Island. Otwarta gra

Zbliżająca się premiera debiutanckiego krążka Low Island może przynieść sporo niespodzianek. Wnioskując po zaprezentowanych dotąd singlach, muzycy zapraszają słuchaczy do gry, w której prezentują szeroki, stylistyczny wachlarz. To, jakie brzmienie będzie dominować na nadchodzącym albumie, pozostaje sprawą otwartą.

Mając na uwadze to pierwsze EPki Brytyjczyków, ich twórczość nabrała zdecydowanie bardziej wyrazistego charakteru. Mocniej niż dotychczas, Low Island bliżsi są elektronicznemu art-rockowi, który prócz zaproszenia do tańca, ma coś do przekazania.

Low Island – In Your Arms

Low Island. Ulubieńcy remikserów

Regularny flirt z elektroniką to nie tylko domena autorskiej twórczości Low Island. Taneczny potencjał ich utworów zauważają także producenci i didżeje, którzy chętnie biorą numery Brytyjczyków na remikserski warsztat. The Juan Maclean tchnął w Feel You Again ducha disco w stylu Junior Boys, Totally Enormous Extinct Dinosaurs zrobił z The Whole World Tucked Away prawdziwego bangera, a sam Matthew Herbert zabawił się z kawałkiem In Person.

Low Island – Feel You Again (The Juan Maclean remix)

Low Island – The Whole World Tucked Away (Totally Enormous Extinct Dinosaurs Remix)

Low Island – In Person (Matthew Herbert’s Eat The Sun Dub Remix)

Już niebawem Low Island mogą dołączyć do wspomnianych Jungle czy Cut Copy i stać się gośćmi powoli powracających elektronicznych festiwali czy klubów w UK i nie tylko. Wierzę, że po mającej miejsce 16 kwietnia premierze albumu If You Could Have It All Again, tak właśnie się stanie.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →