Love Family Park kontra ekolodzy. Festiwal zniknie z Hanau?

News

Ministerstwo Środowiska cofnęło pozwolenie na organizację tegorocznej edycji festiwalu Love Family Park w Mainwiesen-Hanau. Bardzo prawdopodobne, że impreza przeniesie się w inne miejsce.

Wiele wskazuje na to, że po 18 latach festiwal Love Family Park będzie musiał pożegnać się z urokliwymi łąkami w Hanau, położonymi nad samym brzegiem Menu. Stosunki między organizatorami imprezy a Ministerstwem Środowiska są obecnie bardzo napięte, do tego stopnia, ze cofnięto pozwolenie na organizację imprezy w tym kultowym dla uczestników festiwalu miejscu.
W oświadczeniu organizatora czytamy, iż powodem wypowiedzenia pozwolenia jest rzekome przyczynianie się Love Family Park do niszczenia ekosystemu terenu. Kontrowersji sprawie dodaje fakt, że nie odwołano żadnej innej imprezy masowej odbywającej się dokładnie w tym samym miejscu. Organizatorzy Love Family Park odbierają decyzję Ministerstwa jako atak przeciwko tej konkretnej imprezie.
Love Family Park uruchomił elektroniczną petycję i nie zamierza poddać się bez walki. Jeśli nie uda się przekonać Ministerstwa do zmiany decyzji, impreza odbędzie się, tyle że w innym, jeszcze nieogłoszonym miejscu.
Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →