Lone pracuje nad albumem i wydaje nowości. Posłuchaj ostatniej EPki

News

Lone, czyli Matt Cutler, od lat dostarcza słuchaczom jakościowego brzmienia z okolic muzyki house i o wiele od niej dalszych. Nowe wydawnictwo Brytyjczyk zdecydował się wydać na winylu, a jego nakład wyprzedał się w dniu premiery.

Lone wydaje na wosku, publikuje w sieci

Lone zdążył już wypracować sobie markę, która pozwoliła mu zaistnieć w świecie muzyki elektronicznej. W ciągu ostatnich lat Brytyjczyk został zaproszony do nagrania swojego Essential Mix dla BBC Radio, wydał własne DJ Kicks dla !K7, a jego produkcje ukazywały się pod szyldami takich labeli jak R&S Records. Dobra passa Lone trwa dalej.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Pierwszą EPkę Cutler zaprezentował światu 10 lat temu. Kolejną wydał właśnie na winylu. Najnowsze dzieło Lone zatytułowane jest AbraxasWydawnictwo miało premierę 26 lipca. Cały fizyczny nakład EPki rozszedł się w dniu jej pojawienia się w sprzedaży. Na szczęście Lone zdecydował się podzielić swoją muzyką także w formie cyfrowej.

Lone – spójność pełna sprzeczności

Na Abraxas znajdziemy trzy numery. Lone pełnymi garściami czerpie inspiracje z acid house’u, breakbeatu, drum’n’bassu czy nawet trance’u. Ta eklektyczna mieszanka daje zaskakująco spójny efekt. Choć kawałki mają undergroundowy, brudny charakter, to bliższe zapoznanie się z nimi sprawia, iż znajdziemy w nich mnóstwo smaczków.

Dopieszczone, bogate brzmienie schowane pod przykrywką głośnego, ciężkiego basu i perkusjonaliów, spod których raz po raz wypływają liquidowo-ambientowe pasaże – połączenie tyle ekscentryczne, co naprawdę udane. Autor nie po raz pierwszy zderza ze sobą dalekie od siebie muzyczne bieguny. Już na poprzednich EPkach, Cutler odważnie łączył breakbeat z trance’owymi synthami, a surowe techno przełamywał ambientem.

Lone nie spoczywa na laurach. Brytyjski producent zapowiedział, iż Abraxas to rozgrzewka przed premierą długogrającego albumu. Artysta przyznał, iż pracuje nad ukończeniem materiału. Na tę chwilę nie jest znana data ukazania się zapowiadanego longplaya.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →