Lollapalooza zakończona. Jest wzrost zakażeń koronawirusem wśród młodych ludzi

Fot. USA Today
News
Lollapalooza - liczenie zakażonych

W Chicago stwierdzono 203 przypadki zakażenia koronawirusem powiązane z czterodniowym festiwalem muzycznym Lollapalooza. Brało w nim udział 385 tys. ludzi.

Lollapalooza – liczenie zakażonych

O sytuacji poinformowali wczoraj lokalni urzędnicy ds. zdrowia. Przekazali mediom również informację o tym, że nie odnotowano hospitalizacji ani zgonów, związanych z odbyciem się festiwalu muzycznego Lollapalooza 2021.

Nie jest to coś niespodziewanego. Biorąc pod uwagę setki tysięcy ludzi uczestniczących w Lollapaloozie, spodziewalibyśmy się mniej więcej właśnie takiej liczby przypadków – powiedziała podczas konferencji prasowej dr Allison Arwady z Departamentu Zdrowia Publicznego.

Dr Arwady stwierdziła również, że wśród zakażonych były osoby, które uzyskały wynik pozytywny po lub w trakcie Lollapaloozy. Liczba wykrytych infekcji obejmować może więc osoby, które na festiwal dotarły już zakażone.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Lekarka dodała, że w ponad 2 mln Chicago nadal bada się przypadki infekcji, jednak eksperci nie przewidują, żeby wpłynęło to znacznie na wskaźniki zakażeń. „Gdybyśmy mieli zobaczyć wzrost, widzielibyśmy go w tym momencie” – powiedziała.

Lollapalooza – kolejny festiwal tylko dla zaszczepionych

Jednym z głównych warunków postawionym uczestnikom Lollapaloozy było pełne zaszczepienie lub negatywny wynik testu na obecność COVID-19. Ponad 90 procent osób, które zjawiły się w parku Granta było zaszczepionych.

Niektórzy mieszkańcy miasta bardzo krytycznie odnosili się do organizowania tak dużej imprezy w czasie pandemii. Na licznych nagraniach w sieci widać m.in. tłum ludzi w komunikacji publicznej bez maseczek zmierzających na festiwal.

Co z Polską?

W Polsce również odbywają się festiwale muzyczne (Woodstock, Fest Festival), na które mogą wejść jedynie osoby w pełni zaszczepione i posiadające tzw. certyfikat covidowy. Nie są jednak prowadzone żadne badania, które pokazywałyby, jak wygląda transmisja wirusa na terenie tego typu imprez. Nadal nie wiemy również, jak będzie wyglądała sytuacja we wrześniu, kiedy do naszego kraju, nadejdzie spodziewana 4 fala pandemii. Coraz częściej mówi się o tym, że osoby niezaszczepione będą miały ograniczony dostęp do niektórych usług, w tym m.in. nie będą mogły wejść do klubów, teatrów, kin czy sal koncertowych.

Bilety na letnie wydarzenia elektroniczne

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →