Lockdown w Holandii. Kluby mogą być otwarte jedynie do 21:00. Jest sprzeciw

Fot. I Am Amsterdam
News
Nie posiedzisz w holenderskim klubie do późnych godzin

Ograniczenia weszły już w życie.

Nie posiedzisz w holenderskim klubie do późnych godzin

Wszystkie kluby nocne znajdujące się na terenie Holandii muszą być zamykane najpóźniej o 21:00 przez kolejne trzy tygodnie, począwszy od soboty, 13 listopada. Za zarządzenie odpowiada premier Mark Rutte, który osobiście poinformował Holendrów o nowych obostrzeniach na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. W tym tygodniu w Holandii odnotowano rekordową liczbę nowych przypadków Covid-19.

Jest to kolejny cios dla klubów nocnych, które zostały ponownie otwarte dopiero pod koniec września. W zeszłym tygodniu maseczki ponownie stały się obowiązkowe w miejscach publicznych.  Częściowa blokada oznacza, że bary, restauracje i sklepy, które nie są niezbędne do funkcjonowania społeczeństwa i gospodarki, będą musiały zostać zamknięte między 18:00 a 19:00.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Lockdown w Holandii. Kluby mogą być otwarte jedynie do 21:00

Holandia – wydarzenia sportowe bez kibiców

Do tego wydarzenia sportowe będą się odbywać bez widzów na trybunach, a Holendrzy są zachęcani do pracy w domu tak często, jak to możliwe. Zaleca się też, aby w domu przebywało maksymalnie czterech gości. Szkoły, teatry i kina pozostaną otwarte. Na rządowej stronie internetowej znajduje się pełna lista nowych ograniczeń.

Właściciele klubów i restauracji nie pozostają obojętni na ruchy rządu i rozpoczęli protesty. Policja aresztowała w sobotę wieczorem w Leeuwarden, stolicy holenderskiej Fryzji na północy kraju, piętnastu uczestników demonstracji przed sądem w tym mieście. Po zamknięciu barów i restauracji o godzinie 20:00 setki osób zebrały się przed budynkiem sądu, protestując przeciwko nowym obostrzeniom pandemicznym.

Holandia broni się przed koronawirusem

Jak podaje Reuters, około 85 proc. dorosłych Holendrów zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19. Holandia jest obecnie pierwszym krajem w Europie Zachodniej, który powrócił do przepisów o lockdownie, donosi Guardian.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →