„Location TBA” – udokumentowana praska scena rave lat 2015-2020

location-tba.com
Kultura News

Location TBA to książka przedstawiająca rozwój kultury rave w czeskiej Pradze w latach 2015-2020 . Więcej szczegółów poniżej.

Republika Czeska w naszym kraju jest wiele lat postrzegana przez pryzmat drum’n’bassowego festiwalu Let it Roll, Hip-Hop Kempu, piwa, bajek oraz erotyki. W ostatnich latach w stolicy kraju naszych południowych sąsiadów – Pradze, rozwinęła się kultura rave. Miasto będące w cieniu takich klubowych potęg jak Berlin, Paryż czy Barcelona, po cichu i z dala od medialnej nagonki rozwijało własną scenę, którą poza lokalnymi artystami, budowali ludzie przybyli z krajów byłego Związku Sowieckiego, oraz niedalekich państw jak Węgry. Efektem tego procesu jest Location TBA – publikacja fotograficzna, dokumentująca wybuch kultury rave w Pradze w latach 2015-2020.

Location TBA – wyjątkowa książka

Tytuł książki – Location TBA, rzecz jasna odnosi się do wyrażenia powszechnie używanego przez organizatorów rave’ów, jako symbol zastępczy, przed ujawnieniem (lub znalezieniem) miejsca nadchodzącego wydarzenia – zazwyczaj odbywającego się na terenie opuszczonej fabryki, szczerym polu, bądź nieużytkach itp.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

fot. Jack Aiken, Jakub Křovák, Tereza Bartůňková, Jan Červenka, Marie Pravda via location-tba.com

Książka ukazuje pracę kilku powiązanych ze sobą kolektywów, które dzielą postawę i estetykę wobec organizacji wydarzeń. Dzięki obrazom, wywiadom, esejom publikacja ta dogłębnie przedstawia praską scenę muzyki elektronicznej. W książce znajduje się zbiór zdjęć autorstwa Gabrieli Kontry, inicjatorki i redaktorki książki, która dokumentowała pełny przebieg wydarzeń jednego z uczestniczących kolektywów. Wraz z grafikiem Michalem Veltruským zwrócili się do szeregu postaci działających w subkulturze, aby wnieść swoje obrazy i poszerzyć zakres projektu.

fot. Marie Pravda via location-tba.com

Location TBA – nie tylko zdjęcia

Oryginalna praca artystki została następnie poszerzona i upiększona perspektywą zarówno organizatorów, jak i zwiedzających, którzy potajemnie lub za zgodą utrwalali wspomnienia wydarzeń, które ograniczały do minimum lub zakazywały fotografii. Oprócz relacji wizualnych, książka zawiera także wywiady z członkami czterech kolektywów organizacyjnych – Polygon, Nite Vibes, Harmony i Cukr, a także z uczestnikami wydarzeń. W książce znajdują się również trzy eseje, napisane przez Michala Smetanę, Jen Kratochvíl i Jonáša Verešpeja, które dodatkowo umacniają historyczne i społeczne znaczenie lokalnego fenomenu kultury rave.

Location TBA – cena

Tą wyjątkową publikacje możecie zakupić w wybranym języku: czeskim lub angielskim. Cena książki to 31 euro lub 799 koron czeskich. Zakupu można dokonać na stronie wydawnictwa.

Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →