„Location TBA” – udokumentowana praska scena rave lat 2015-2020

Location TBA to książka przedstawiająca rozwój kultury rave w czeskiej Pradze w latach 2015-2020 . Więcej szczegółów poniżej.
Republika Czeska w naszym kraju jest wiele lat postrzegana przez pryzmat drum’n’bassowego festiwalu Let it Roll, Hip-Hop Kempu, piwa, bajek oraz erotyki. W ostatnich latach w stolicy kraju naszych południowych sąsiadów – Pradze, rozwinęła się kultura rave. Miasto będące w cieniu takich klubowych potęg jak Berlin, Paryż czy Barcelona, po cichu i z dala od medialnej nagonki rozwijało własną scenę, którą poza lokalnymi artystami, budowali ludzie przybyli z krajów byłego Związku Sowieckiego, oraz niedalekich państw jak Węgry. Efektem tego procesu jest Location TBA – publikacja fotograficzna, dokumentująca wybuch kultury rave w Pradze w latach 2015-2020.
Location TBA – wyjątkowa książka
Tytuł książki – Location TBA, rzecz jasna odnosi się do wyrażenia powszechnie używanego przez organizatorów rave’ów, jako symbol zastępczy, przed ujawnieniem (lub znalezieniem) miejsca nadchodzącego wydarzenia – zazwyczaj odbywającego się na terenie opuszczonej fabryki, szczerym polu, bądź nieużytkach itp.

Książka ukazuje pracę kilku powiązanych ze sobą kolektywów, które dzielą postawę i estetykę wobec organizacji wydarzeń. Dzięki obrazom, wywiadom, esejom publikacja ta dogłębnie przedstawia praską scenę muzyki elektronicznej. W książce znajduje się zbiór zdjęć autorstwa Gabrieli Kontry, inicjatorki i redaktorki książki, która dokumentowała pełny przebieg wydarzeń jednego z uczestniczących kolektywów. Wraz z grafikiem Michalem Veltruským zwrócili się do szeregu postaci działających w subkulturze, aby wnieść swoje obrazy i poszerzyć zakres projektu.

Location TBA – nie tylko zdjęcia
Oryginalna praca artystki została następnie poszerzona i upiększona perspektywą zarówno organizatorów, jak i zwiedzających, którzy potajemnie lub za zgodą utrwalali wspomnienia wydarzeń, które ograniczały do minimum lub zakazywały fotografii. Oprócz relacji wizualnych, książka zawiera także wywiady z członkami czterech kolektywów organizacyjnych – Polygon, Nite Vibes, Harmony i Cukr, a także z uczestnikami wydarzeń. W książce znajdują się również trzy eseje, napisane przez Michala Smetanę, Jen Kratochvíl i Jonáša Verešpeja, które dodatkowo umacniają historyczne i społeczne znaczenie lokalnego fenomenu kultury rave.
Location TBA – cena
Tą wyjątkową publikacje możecie zakupić w wybranym języku: czeskim lub angielskim. Cena książki to 31 euro lub 799 koron czeskich. Zakupu można dokonać na stronie wydawnictwa.
Wiemy, gdzie są najlepsze imprezy. Sprawdź!
Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.
Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorówZakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.
Sprawdź także
Moderat wraca – dlaczego to tak ważny zespół?

Pomnik czy problem? Czy Drumcode wyznacza jeszcze jakieś trendy?

HEX nie bierze jeńców – mocne uderzenie na początek roku

Burial z nowym minialbumem –„ANTIDAWN”. Oto nasze wrażenia

Sprawdź także

Moderat wraca – dlaczego to tak ważny zespół?

Pomnik czy problem? Czy Drumcode wyznacza jeszcze jakieś trendy?

HEX nie bierze jeńców – mocne uderzenie na początek roku
