LIZZ zagra w Polsce. Rumuński vibe we Wrocławiu

News

SEN, czyli kraina rumuńskich wibracji, zaprasza na kolejną odsłonę swojego cyklu. Tym razem na zaproszenie kolektywu, wrocławskie Ciało odwiedzi jeden z czołowych reprezentantów nurtu - Lizz.

SEN – definicja nowoczesnej muzyki tanecznej

Rumuński minimal to odmiana muzyki elektronicznej, która jakiś czas temu zawładnęła najlepszymi dancefloorami na świecie. Dzięki wrocławskiemu kolektywowi SEN, możemy słuchać tych wyjątkowych dźwięków również u nas. To jedna z nielicznych ekip w Polsce, która zainteresowała się tym brzmieniem i aktywnie importuje na polskie parkiety najlepszych graczy w stawce.

Dominującym pierwiastkiem jest tutaj groove, który podawany jest w najróżniejszy sposób – seksownie czy hipnotycznie, zawsze zmuszając do tańca. Na ich imprezach mogliśmy jak do tej pory usłyszeć m.in Cosmjn, Andrey Pushkarev, Janeret. Charakteryzują się jako „lubujący w rumuńskich plażach, klapkach Kubota, zakuskach oraz minimalach słuchanych o wschodzie słońca”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Lizz – najgorętsze nazwisko rumuńskiego minimalu ostatnich lat

Lizz, czyli Petre Vali, pochodzący z Buzau a stacjonujący obecnie w Cluj-Napoca, to jeden z najlepszych rumuńskich djów. Od dwóch lat pełni rezydenturę w kultowym klubie Midi. W świat elektroniki wskoczył mając 15 lat. Od tego czasu pieczołowicie oddany jest sztuce dj’ingu oraz produkcji muzyki. Jego utwory sygnowane są markami uznanych wydawnictw – muzykę prezentował w takich labelach jak MOMENT Records, EASTENDERZ, Hoxton, Moment, Playedby oraz Valioso Records.

W ostatnich latach jego kariera dynamicznie rozwinęła się. Wspierają i pomagają mu kluczowe postaci rumuńskiego minimalu – Petre Inspirescu, Rhadoo czy Barac. Jego talent i pasja zaprowadziła go na ikoniczne festiwale oscylujących wokół „romanian sound”, Sunwaves i Mioritmic. Ze swoimi setami odwiedził cenione kluby na świecie – The Block, Dude, Studio 338, OPUS i wiele innych. Wrocławskie Ciało jest jego kolejnym przystankiem.

Muzyczna ściąga – wybieramy najlepszy materiał poznawczy

Ciało to klub z jednym z najlepszych brzmień w Polsce, a jak wiemy, muzyka ta potrzebuje mocnego, ciepłego soundsystemu. Zanim usłyszymy LIZZa na żywo, polecamy zaznajomić się z jego muzyką przed przyjściem do klubu. Warto!

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →