Live Nation wysyła na urlopy 20% pracowników

News Galeria
Live Nation wysyła na urlopy 20% pracowników

Branża koncertowa została w bolesny sposób dotknięta pandemią koronawirusa. Największe firmy eventowe zdecydowały się na zwolnienia lub przymusowe urlopy dla swoich pracowników. Nie ominęło to również jednego z liderów globalnego rynku w zakresie rozrywki na żywo – Live Nation.

Live Nation w kłopotach

Serwis Billboard podaje, że aż 20% pracowników (około 2,100 z ogólnej liczby 10,500 zatrudnionych) Live Nation zostało zmuszonych do wzięcia urlopów na czas nieokreślony. Redukcja personelu jest częścią większego procesu obniżania kosztów utrzymania firmy w momencie, kiedy nie generuje ona praktycznie żadnych zysków. Live Nation chce zaoszczędzić w ten sposób ok. 600 milionów dolarów.

W komunikacie Live Nation czytamy:

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Biorąc pod uwagę niepewność związaną z trwaniem światowej pandemii, firma podjęła szereg inicjatyw mających na celu redukcję kosztów stałych i oszczędność gotówki. W ramach oszczędności firma wdroży obniżki wynagrodzeń, przy czym wynagrodzenia wyższej kadry kierowniczej zostaną obniżone nawet o 50%, a prezes firmy dobrowolnie zrezygnuje ze 100% swojego wynagrodzenia. Dodatkowe działania mają na celu obniżenie kosztów, obejmują zamrożenie zatrudnienia, ograniczenie korzystania z usług podwykonawców, renegocjacje czynszów, urlopy bezpłatne oraz ograniczenie lub eliminację innych wydatków uznaniowych, w tym m.in. na podróże i rozrywkę, naprawy i konserwację oraz marketing.

Live Nation traci na wartości

Akcje Live Nation na giełdzie w lutym osiągały wysoki poziom 76,08 $. Wskutek pandemii COVID-19 obecnie warte są 29,50 $, czyli spadły o ok. 60%.

Według danych zebranych przez Billboard, prawie 40 000 pełnych i częściowych miejsc pracy w sektorze rozrywki na żywo, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, zostało zlikwidowanych od czasu rozpoczęcia globalnego lockdownu. Redukcje są skutkiem odwołanych koncertów, tras koncertowych, festiwali i różnej maści imprez muzycznych.

Live Nation

Kup voucher na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →