Little Dragon na koncertach w Poznaniu i w Katowicach!

News

Little Dragon, jeden z najciekawszych projektów wyrosłych ze sceny nu jazz, zagra dwa koncerty w Polsce. 15 maja Szwedzi wystąpią w klubie SQ w Poznaniu, dzień później w katowickiej Hipnozie.

Goteborg śmiało można określić muzyczną stolica współczesnej Szwecji – od  lirycznych bardów Jensa Lekmana i Jose Gonzaleza, przez disco princess Sally Shapiro po Indie-pop Studio i Tough Alliance, nie wspominając o mocnej scenie black-metalowej – artyści z miasta nad cieśniną Kattegat co rusz zawstydzają snobistycznych zarozumialców ze stołecznego Sztokholmu. Ostatnim z argumentów w tym nierównym sporze pomiędzy szwedzkimi metropoliami jest przeuroczy, roztańczony popowy kolektyw Little Dragon.

Prowadzony przez piękną wokalistkę Yukimi Nagano i jej bliskich szkolnych przyjaciół Erika Bodina (drums), Fredricka Kallgrena (bass) oraz Hakana Wirenstranda (keyboards), Little Dragon zdobyli rozgłos za sprawą doskonałego singla „Twice/Test” wydanego nakładem prestiżowej wytwórni Peacefrog (m.in. Nouvelle Vague, Jose Gonzalez). „Twice / Test” uznano powszechnie za niezwykle ciekawy i oryginalny manifest tanecznego nu-soulu, a krążek w brytyjskich sklepach kultowej sieci Rough Trade zyskał miano Pyty Tygodnia. Doskonałe recenzje zbiera też ich debiutancki album, zatytułowany po prostu „Little Dragon”.

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Little Dragon – Test


Little Dragon – Twice

Yukimi, urodzona w Goteborgu, córka Japończyka i Amerykanki, w równej mierze – za sprawą mamy – fascynowała się amerykańską tradycją folk, co brzmieniami r’n’b i sceną klubową. Z kolei Hakan  – dorastając w ciemnych lasach Skland – poznawał szwedzką muzykę akustyczną równocześnie – dla równowagi – zagłębiając się w tajniki synth-popu i elektroniki.  Erik zaś wychował się na jazzie i wczesnym hip hopie. Wszyscy poznali się w szkole średniej i od tego czasu grają wspólnie, równolegle angażując się w projekty poboczne.

Yukimi na europejskiej scenie znana jest od kilku lat za sprawą występów z elektroniczno-jazzowym Koop a także dzięki współpracy z cenionym producentem Hirdem – twórcą serii kompilacji Nordic Lounge. Wraz z Erikiem Nagano grywa też w koncertowym zespole Jose Gonzaleza. Priorytetem jest jednak Little Dragon : „Jeszcze zanim zaczęliśmy wspólnie grać, blisko się kolegowaliśmy i wspólnie spędzaliśmy wieczory, więc ten zespół to niemal rodzinny projekt” – tłumaczy Yukimi.

Little Dragon – Place to belong

Różnorodne muzyczne doświadczenia każdego z muzyków decydują o bogactwie i wszechstronności tworzonych przez Szwedów dźwięków. Jazzowy feeling, soulowe harmonie, popowa błyskotliwość, głębia ambitnego house cudownie tu rezonują, zestawione w gustownych proporcjach.

To, co łączy te najróżniejsze koneksje to rytmiczny luz – ów charakterystyczny dla Little Dragon „swing” – i lekkość melodyczna osadzone na mocnym basowym fundamencie. Dzięki temu kawałki Szwedów brzmią tak wielowymiarowo i swobodnie. Nad wszystkim góruje zaś niesamowita barwa głosu Nagano – być może najwybitniejszej wokalistki nowo-jazzowej estetyki.  Odrobinę nierealny, jakby z innej epoki, pozbawiony nienaturalnego blichtru i taniego efekciarstwa, jednocześnie zaś bardzo charakterystyczny i pociągający. W zestawieniu z niezwykła urodą Yukini oraz wykonawczą charyzmą całego składu Little Dragon scenicznie stanowi jeden z najbardziej zjawiskowych fenomenów współczesnej muzyki wyrosłej ze sceny nu-jazz.

Źródlo: materiały organizatora

www.myspace.com/yourlittledragon
www.little-dragon.se/

15.05.2008 czwartek. SQ Klub, Poznań
LITTLE DRAGON feat YUKIMI NAGANO (KOOP, HIRD)
start: 20:00
bilety: 30 PLN (do 11.05), 35 PLN

Przedsprzedaż:
CIM – ul. Ratajczaka 44
Sklep Fripp – ul. Stary Rynek 56b
Sklep Oakley 1242 – Stary Browar (nowa część) – ul. Półwiejska 42
SQ klub – ul. Półwiejska 42
Sprzedaż internetowa: www.sqklub.pl lub www.bilety24.pl
Sprzedaż ogólnopolska: sieć Ticketpro – www.ticketpro.pl, sieć Shortcut – www.shortcut.pl, sieć Eventim – www.eventim.pl

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →