Lewis Fautzi i jego futurystyczna podróż na drugiej EP-ce w tym roku

Fot. Larry J
News
Lewis Fautzi

Przywołując na myśl portugalskich artystów robiących w ostatnich latach zawrotną karierę nie sposób nie wspomnieć trzech nazwisk: Artur Moreira (Nørbak), João Rodrigues (Temudo) i Luis Gonçalves (Lewis Fautzi). Najbardziej doświadczony z trójki rodaków zapowiedział drugą w tym roku EP-kę będącą zarazem drugą wydaną za sprawą hiszpańskiej wytwórni Pole Group. Intense Mechanism autorstwa Lewisa Fautzi'ego z premierą 10 września. 

Wzoruje się na Oscarze Mulero, Jeffie Millsie i Planetary Assault Systems. Swoją dotychczasową muzykę wydawał m.in. w Somie, Figure, Tsunami, czy Mord. Lewis Fautzi łączący nowoczesne i klasyczne sci-fi techno od blisko dekady daje przykład tego, jak powinna brzmieć wyrazista muzyka przyszłości na miarę XXI wieku. Jego styl w ostatnim czasie ewoluował w kierunku ostrzejszych krańców elektroniki, w której zniekształcenia są jej jednym z głównych elementów.

Lewis Fautzi – Intense Mechanism

Biletomat.pl

Kup bilet na dowolny koncert lub imprezę!

Znajdź Bilety

Bezpieczne i proste zakupy

Intense Mechanism. Paleta futurystycznych dźwięków

Po epce Controlled Processes z kwietnia tego roku Lewis Fautzi zapowiada trzecie solowe wydawnictwo w Pole Group Recordings. Po albumie The Ascension Of Mind z 2017 i EP-ce Blood z 2015 biblioteka wytwórni Oscara Mulero zostanie powiększona o czteroczęściową Intense Mechanism. 

Pierwszy utwór, Induced Pulse, charakteryzuje się połamanym groovem z dudniącymi kickami i wstępem pełnym samplami wokalnych. Idąc dalej, trafiamy na Undirected Differential, który z obsesyjnymi sekwencjami biegnącymi przez solidny rytm momentalnie daje o sobie znać słuchaczowi. Linia syntezatorów nieustannie ewoluuje. Dostrzegamy zmieniającą się częstotliwość filtrów i wciąż dynamiczną sekwencję zdarzeń.

Lewis Fautzi

Stronę B otwiera Intense Mechanism utrzymany w futurystycznym klimacie z jednotaktowymi arpeggiowanymi dźwiękami biegnącymi nad rozmytą i zniekształconą linią perkusji. Ostatni utwór to Stimulated Desorption, czyli ponownie hipnoza i powtarzalność sekwencji będąca motywem przewodnim utworu. Najbardziej dynamiczny ze wszystkich utworów w swoim kształcie jest jednak bardziej różnorodny w przeciwieństwie do poprzednich.

Premierę Intense Mechanism zaplanowano na 10 września. Wypatrujcie razem z nami.

UP TO DATE FESTIVAL 2021

Biletomat.pl
od 25 PLN

Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub muno.pl na Facebooku:

Polecamy również


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →