Lewis Fautzi: „Dam z siebie wszystko na Audioriver”

1 182
News
Lewis Fautzi: „Dam z siebie wszystko na Audioriver”

O procesie twórczym, bohaterach, na których się wzoruje i rozwoju swojej wytwórni rozmawiamy z Lewisem Fautzim, jednym z najmocniejszych techno zawodników tegorocznego Audioriver.

Lewis Fautzi to jedna z techno gwiazd tegorocznego Audioriver. Artysta ma na swoim koncie dwa albumy dla wytwórni Soma czy jeden dla Pole Group – wytwórni należącej do Oscara Mulero, którym Lewis się inspiruje. Sam prowadzi label Faut Section, który zyskuje coraz to większe uznanie. Postanowiliśmy przeprowadzić z nim rozmowę przed występem w Płocku – zapraszamy do lektury!

LEWIS FAUTZI – WYWIAD

Jakie utwory najbardziej wpłynęły na twoją miłość do techno?
Nie mam takich konkretnych utworów, ale są artyści, którzy dali mi ten „klik” aby poznać ścieżkę, którą chciałem podążać. Chodzi o artystów takich jak Oscar Mulero, Jeff Mills czy P.A.S.
Jesteś przykładem artysty, który w krótki czasie zyskał uznanie i miłość publiczności. Która sytuacja w Twojej karierze była przełomowa?
Moim zdaniem nie zdobyłem jeszcze uznania, do którego aspiruje. Nadal pracuje aby tam dotrzeć. Ciesze się z uznania, które do tej pory osiągnąłem, ale nadal chce pójść o wiele dalej. Myślę, że kiedy zacząłem współprace z moją agencją to sprawy zaczęły stawac się coraz poważniejsze, a także przez sukcesy jakie osiągnęła większość moich wydawnictw.

Z których poprzednich sukcesów jesteś najbardziej dumny?
To skomplikowane pytanie, jestem dumny ze wszystkiego co do tej pory zrobiłem, ponieważ jeśli spojrzę na ścieżkę, którą dotychczas podążałem to jest dość długa i pełna ewolucji.
Jak wygląda Twój proces twórczy? Czy jesteś perfekcjonistą, czy też jesteś osobą, która dopuszcza przypadki w studio?
W studio jestem dość skomplikowany, lubię słuchać utworów w moim stylu i nie lubię się od tego odsuwać. Nigdy nie dzieliłem studia z innym producentem, jeśli kiedyś dojdzie do jakiejś współpracy, to jestem pewien, że będzie to to skomplikowane.
Bez czego nie wyobrażasz sobie pracy w studio nad muzyką?
Bez słuchawek ponieważ używam ich bardzo często. Z samymi monitorami nie mogę tworzyć ani zrobić dobrego miksu.

W jednym z wywiadów sprzed lat powiedziałeś, że Faut Section, twoja wytwórnia jest dla ciebie „córką”. Teraz staje się większa i coraz bardziej znana. Jakiej przyszłości chcesz dla „niej”?
Tak, moja córka rośnie coraz bardziej. Mam zamiar robić z nią wiele rzeczy, kontynuować wydawanie, organizować showcase’y, a w przyszłości uczynić z niej punkt odniesienia w muzyce elektronicznej.
Podróżujesz i grasz po całym świecie. Jaka jest najdziwniejsza historia, która spotkała Cie podczas występu?
Bardzo dziwne historie… nie pamiętam żadnej, myślę, że zawsze wszystko zawsze odbywało się normalnie.
Czego się spodziewasz po występie na Audioriver?
Nie mogę się doczekać, ponieważ Audioriver jest bardzo ważną marką w muzyce elektronicznej, dam z siebie wszystko.